Drukuj Powrót do artykułu

Poznań: abp Gądecki poświęcił kościół pw. św. Jana Pawła II

10 czerwca 2018 | 21:58 | ms | Poznań Ⓒ Ⓟ

Droga Jana Pawła II do świętości zaczęła się bardzo prosto, poprzez wkorzenienie się w Kościół – mówił w Poznaniu podczas uroczystości poświęcenia nowej świątyni abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański przy nowo powstałym kościele utworzył na poznańskich Naramowicach parafię pw. św. Jana Pawła II.

Obrzęd poświęcenia świątyni dotyczył kościoła, w którym jeszcze nie sprawowano liturgii. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski dokonał poświęcenia i namaszczenia ołtarza i ścian oraz wprowadził relikwie Papieża-Polaka. W homilii abp Gądecki mówił o świątyni, która jest miejscem zjednoczenia, przebaczenia i uświęcenia.

„Świątynia może stać się miejscem, które łączy ludzi między sobą. Ta budowla została wzniesiona dla Kościoła-wspólnoty. Ona po to istnieje, by gromadzić wiernych tak, abyśmy – przynajmniej podczas modlitwy – mieli jedno serce i jedną duszę” – mówił metropolita poznański.

Abp Gądecki podkreślił, że każda świątynia jest miejscem, w którym kierujemy do Boga prośbę o przebaczenie i uświęcenie. „Celem działalności Kościoła jest budzenie i rozwijanie świętości pośród wiernych. Nasz Zbawiciel pragnie, abyśmy byli świętymi, On oczekuje od nas, że nie zadowolimy się życiem przeciętnym, rozwodnionym i pustym” – zauważył przewodniczący Episkopatu.

Parafianie dziękowali budowniczemu kościoła, ks. prałatowi Mieczysławowi Nowakowi, który wkrótce przejdzie na emeryturę, za „pozostawienie widocznego śladu na ziemi naramowickiej” w postaci nowej świątyni.

Parafia pw. św. Jana Pawła II powstała w północnej, dynamicznie rozbudowującej się części Poznania. Budowa kościoła trwała tylko cztery lata. Budynek kościoła łączy w jednej bryle funkcję świątyni i domu parafialnego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.