Drukuj Powrót do artykułu

Poznań: „Blachy na dachy” dla afrykańskich dzieci

04 lutego 2019 | 14:53 | mip (RM/KAI) | Poznań Ⓒ Ⓟ

Poznańska fundacja “Redeptoris Missio” rozpoczyna akcję zbiórki blachy na pokrycie dachu powstającej w Kamerunie szkoły. W akcję zaangażował się ojciec Alojzy Chrószcz ze zgromadzenia Oblatów, którego przez lata wielką misją było budowanie przedszkoli dla maluchów mieszkających w afrykańskich wioskach.

Misjonarz marzy teraz o wybudowaniu szkoły, która spełni potrzeby kameruńskich dzieci i młodzieży. Na pomysł ten wpadł, odwiedzając jedną z miejscowości w swojej parafii, gdzie 400 dzieci uczyło się w szopce pokrytej tyczkami prosa, które w porze suchej chroniły przed upałem. Podczas ulewy prowizoryczny dach bardzo przecieka; wtedy do szkoły przychodzi mniej dzieci, a te, które są, siedzą w wilgotnych ubraniach.

Ojciec Alojzy widział jak dzieci chcą chodzić do szkoły, postanowił im pomóc. Rodzice dzieci zadeklarowali, że wyprodukują cegły i wzniosą mury szkoły, niestety nie stać ich na pokrycie dachu blachą.

– Jeden arkusz blachy kosztuje 10 euro, a potrzeba ich 136. Dzięki nim blisko pół tysiąca uczniów będzie miało szkołę z prawdziwego zdarzenia – wyjaśnia ojciec Alojzy Chrószcz. Misjonarz dodaje, że jest to inwestycja, która naprawdę pomoże tym dzieciom zmieniać swoją przyszłość.

Wsparcie budowy szkoły w Kamerunie można przekazać na konto Fundacji Pomocy Humanitarnej “Redemptoris Missio” 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192 z dopiskiem „Blachy na dachy”.

Więcej informacji o akcji na stronie fundacji http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/445-blachy-na-dachy

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.