Drukuj Powrót do artykułu

Poznań: kard. Sarah weźmie udział w Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie organizowanym przez Akcję Katolicką

23.08.2017 , abd / Akcja Katolicka, Poznań, 23-08-2017 Ⓒ ℗

Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby świeckie i duchowne do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim, które 23 września odbędzie się w Poznaniu. Mszy św. otwierającej spotkanie będzie przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który wygłosi także konferencję pt. „Duch Świętości w Kościele”.

– Akcja Katolicka, realizując w ścisłej współpracy ze swoimi pasterzami misję apostolską, podejmuje się organizacji wielu inicjatyw przybliżających kierunek nauczania duszpasterskiego Kościoła w Polsce. W ciągu każdego roku pojawia się wiele sympozjów, konferencji i wykładów. Od wielu lat Akcja Katolicka Archidiecezji Poznańskiej przewodzi organizacji Forum Duszpasterskiego, którego sesje stały się swoistym wprowadzeniem do tematu kolejnego roku duszpasterskiego – przypomina prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak.

Tegoroczne Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie odbędzie się 23 września w Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej, a gościem specjalnym spotkania będzie prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który będzie przewodniczył wygłosi także konferencję pt. „Duch Świętości w Kościele”. W programie spotkania, które otworzy przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, znajdzie się też prezentacja programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego dokona abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP oraz dyskusja panelowa pt. „Namaszczeni Duchem Świętym”, z udziałem m.in. posła Marka Jurka i o. Marka Myślińskiego CSSp, przełozonego Zgromadzenia Ducha Świętego.

Udział w forum można zgłaszać do 15 września, a szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Akcji Katolickiej ak.org.pl.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.