Drukuj Powrót do artykułu

Nowa odsłona portalu archidiecezji poznańskiej

08.03.2018 , ms, Poznań Ⓒ ℗

Sample KAI

Strona internetowa archidiecezji poznańskiej ma nową szatę graficzną. „Staraliśmy się o to, żeby była bardziej przejrzysta, spójna i dopasowana stylistycznie do treści związanych z życiem Kościoła poznańskiego” – mówi KAI ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik archidiecezji.

Nowa strona archpoznan.pl jest responsywna, czyli dopasowuje się do rozdzielczości ekranów, np. tabletów czy smartfonów, a do jej budowy wykorzystano m.in. nowoczesne techniki pozwalające na monitorowanie poruszania się kursorem po ekranie monitora przez użytkowników. „Zależało nam na tym, żeby uwzględnić preferencje naszych stałych odbiorców” – wyjaśnia rzecznik archidiecezji.

Na portalu automatycznie wyświetlają się wpisy na Twitterze abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. „Szybki dostęp do galerii, homilii i aktualności KAI z archidiecezji, a także ikony pozwalające wejść na najczęściej odwiedzane podstrony – arcybiskup, kapłani, parafie – to niektóre ułatwienia dla internautów” – mówi rzecznik archidiecezji.

Czytaj także: Aplikacja „Drogowskaz” z zakładką Caritas

W nagłówku portalu znajduje się zarys katedry na Ostrowie Tumskim z napisem „Najstarsze biskupstwo na ziemiach polskich”. Archidiecezja poznańska obchodzi w tym roku jubileusz 1050-lecia.

Strona internetowa archidiecezji istnieje od 1998 r., jej szata graficzna została zmieniona po raz piąty.

Wersja do druku

Przeczytaj także

07 marca 2018 12:46

#10zaFranciszka – akcja modlitewna za papieża

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.