Drukuj Powrót do artykułu

Poznań: orędzie Matki Bożej Fatimskiej w 100. rocznicę objawień podczas Verba Sacra

14.05.2017 , msz, Poznań, 14-05-2017 Ⓒ ℗

Wybitna polska aktorka Halina Łabonarska zaprezentowała teksty dotyczące trzech objawień fatimskich podczas Verba Sacra w poznańskiej katedrze. Specjalna edycja tego wydarzenia została przygotowana w 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.

W komentarzu o. Wojciech Ciak OCD przypomniał, że objawienia fatimskie miały miejsce w Portugalii, w której w 1917 r. rządy przejęła masoneria, pragnąca uczynić z niej kraj bez Boga. „Dzieci – Łucja, Franciszek i Hiacynta – przyjęły przesłanie od Maryi, konsekwentnie wprowadziły je w swoje życie i z wielką pokorą, a zarazem z determinacją przekazały Kościołowi” – podkreślił przeor klasztoru Karmelitów Bosych w Poznaniu.

Zaznaczył, że mali wizjonerzy pozostali posłuszni Maryi, a „nie tych, którzy je na różny sposób od tego odwodzili”.

O. Ciak zauważył, że Maryja w Fatimie ukazała dzieciom przerażającą wizję piekła, uświadamiając, że człowiek pogrążając się w niewoli grzechów i wyrzekając się wiary w Boga, dobrowolnie idzie na wieczne potępienie. Zwrócił też uwagę na zachętę Maryi do modlitwy za cierpiących w czyśćcu.

„Dzieci z Fatimy patrzą na czyściec w perspektywie nieba i podejmują starania o to, by osoby, z którymi są związane, jak najszybciej dostały się do nieba” – mówił przeor klasztoru Karmelitów Bosych.

Podkreślił, że Matka Boża z Fatimy również dzisiaj zwraca naszą uwagę na potrzebę podjęcia odpowiedzialności za życie swoje i innych oraz potrzebę trwania w Kościele i z Kościołem.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.