Drukuj Powrót do artykułu

Poznań: „Różaniec do Granic” na lotnisku Ławica

07.10.2017 , bt, Poznań, 07-10-2017 Ⓒ ℗

Około 500 osób modliło się wspólnie na lotnisku na poznańskiej Ławicy w ramach inicjatywy „Różaniec do Granic”. Uczestnicy, wśród których było wiele młodych osób, w tym całe rodziny, szczelnie wypełnili niewielką kaplicę znajdującą się na piętrze terminalu odlotów oraz przejścia wokół niej.

Modlitwę różańcową słychać było w całym terminalu odlotów Portu Lotniczego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Prowadzili ją opiekujący się kaplicą ojcowie oblaci, klerycy i siostry zakonne.

Jak zauważa w rozmowie z KAI jeden z modlących się, Przemysław Alexandrowicz, radny miasta Poznania, lotnisko to granica naszego państwa, stąd zdecydował się wraz żoną przyłączyć tutaj do inicjatywy „Różaniec do Granic”. – Nie możemy polegać tylko na własnych siłach. Bez Bożej pomocy, bez pomocy Matki Bożej nie damy rady. To jest nauka, którą można wywieść z całej naszej historii. To naturalne, że w trudnych chwilach zwracamy się do Matki Bożej o opiekę, jest w końcu Królową Polski – tłumaczy.

Z kolei Katarzyna i Janusz Kurzawscy, którzy na lotnisko przyjechali z 7-letnim Michałem, 5-letnią Marysią i 3-letnim Jasiem, podkreślali, że chcą być nie tylko świadectwem dla własnych dzieci, ale także dla osób korzystających właśnie z portu lotniczego i jego pracowników. – Jesteśmy tu także dlatego, że braliśmy ślub 10 lat temu w poznańskim kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, a błogosławił nam o. Jan Góra, któremu bliskie było przekazywanie wiary młodym ludziom w niecodzienny, atrakcyjny dla nich sposób – mówią małżonkowie.

– Idea otoczenia naszego kraju pierścieniem różańcowym jest nam bardzo bliska. Sama w pewnym momencie swojego życia odkryłam na nowo różaniec. W wielu sytuacjach, które trudno było po ludzku dobrze rozwiązać i nie widziałam z nich wyjścia, „załatwiłam” dobre rozwiązanie różańcem – dodaje pani Katarzyna.

„Różaniec do Granic” to wydarzenie religijne, które odbyło się wzdłuż całej granicy Polski od wybrzeża, przez tereny wschodnie i południe aż po granicę zachodnią. 7 października, we wspomnienie liturgiczne NMP Różańcowej, wierni zgromadzeni w „strefach modlitwy” na granicy RP odmówili Różaniec za cały świat – za polskie rodziny oraz prosząc o pokój w naszym kraju i na całym świecie.

Inicjatywa „Różaniec do Granic” spotkała się z poparciem Konferencji Episkopatu Polski. „Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci” – czytamy w apelu Sekretariatu KEP. Akcja jest realizacją orędzia Matki Bożej w Fatimie sprzed 100 lat.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.