Drukuj Powrót do artykułu

Poznań: Volkswagen podarował Caritas samochód dostawczy

09 kwietnia 2018 | 14:28 | ms | Poznań Ⓒ Ⓟ

Volkswagen Crafter Kasten, który powstał w fabryce we Wrześni, to dar przekazany z okazji 25-lecia firmy Volkswagen Poznań na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej. – Dziękujemy za samochód, który będzie służył ludziom potrzebujących pomocy – powiedział podczas uroczystości abp Stanisław Gądecki.

Przekazanie kluczyków do Craftera, który służyć będzie Caritas, odbyło się przed rezydencją arcybiskupów poznańskich.

„Cieszę się, że mogę dzisiaj z dumą przekazać jeden z naszych produktów na rzecz poznańskiego oddziału Caritas: Volkswagen Crafter. Ten samochód z pewnością sprosta wymaganiom i oczekiwaniom organizacji, która każdego dnia pomaga wielu potrzebującym” – mówił Jens Ocksen.

Prezes Zarządu Volkswagen Poznań podkreślił, że od początku cyklu produkcyjnego wszyscy pracownicy wiedzieli, że samochód służyć będzie potrzebującym i wykonywali swą pracę świadomi, iż przyczyniają się do pomocy innym.

Z daru cieszy się dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej. „Samochód będzie służył do przewozu sprzętu rehabilitacyjnego, a także żywności, mebli, wszelkiego rodzaju towarów i pomocy rzeczowej, przekazywanej naszym podopiecznym” – mówi ks. Marcin Janecki.

Volkswagen Crafter, który trafił do Caritasu, to Kasten z silnikiem 2.0 TDI w kolorze białym z wysokim dachem. Wyposażony jest w sześciobiegową skrzynię biegów, wspomaganie parkowania, klimatyzację oraz tempomat. Wartość katalogowa samochodu w tej konfiguracji to ponad 120 tys. zł netto.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.