Drukuj Powrót do artykułu

Poznań: XIV Maraton Biblijny rozpocznie się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia

06 kwietnia 2018 | 20:54 | msz | Poznań Ⓒ Ⓟ

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia 8 kwietnia rozpocznie się w Poznaniu XIV Maraton Biblijny. Publiczna lektura Pisma świętego odbędzie się w 21 parafiach archidiecezji i potrwa przez trzy tygodnie.

Tradycyjnie Maratonowi Biblijnemu towarzyszy hasło programu duszpasterskiego. W tym roku są to słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. „Kiedy czytamy Pismo święte Duch Święty daje nam moc jego zrozumienia. Duch Święty, który natchnął autorów Biblii, może natchnąć i nas, byśmy weszli do świata, o którym czytamy” – zauważa Edyta Kuczyk z Duszpasterstwa Młodzieży Jordan, które zajmuje się organizacją maratonu.

Pismo Święte podzielono na ok. 1000 fragmentów, które będą czytane przez osoby w różnych parafiach Poznania, w Tulcach, Kościanie, Obornikach, Szamotułach, Swarzędza, Kostrzyna, Koziegłowach, Lubonia i Czempinia.

Lektura Biblii rozpocznie się w parafii pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu (ul. Grobla 1) w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 12. Maraton zakończy się w sobotę 28 kwietnia parafii pw. św. Michała Archanioła w Czempiniu.

Po raz pierwszy Pismo Święte czytane było w 2005 roku przez  876 osób. Maraton trwał wtedy bez przerwy 120 godzin. Od roku 2006 fragmentów Biblii jest 1500, a od roku 2007 Maraton Biblijny przyjął formę „wędrowną” i każdego dnia czytanie Pisma Świętego odbywa się w innym kościele. Maratończycy czytają tzw. Biblię Poznańską, czyli tłumaczenie Pisma Świętego opublikowane w Poznaniu w latach 80. Specjalnie wydany na maraton egzemplarz Biblii Poznańskiej waży 18 kg.

Organizacją Poznańskiego Maratonu Biblijnego zajmuje się Duszpasterstwo Młodzieży Jordan.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.