Poznań: zakończył się projekt misyjny „Święty Mikołaj”
12 grudnia 2012 | 21:18 | bt Ⓒ Ⓟ
W Poznaniu zakończył się edukacyjno-socjalny projekt misyjny „Święty Mikołaj” realizowany po raz szósty przez Akademickie Koło Misjologicznego (AKM) działające przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Od 5 grudnia członkowie Koła ubrani w szaty autentycznego biskupa oraz w stroje aniołów odwiedzali przedszkola, szkoły i prywatne domy Poznania oraz okolic wręczając przygotowane przez rodziców i wychowawców prezenty. W tym roku 6 Mikołajów z 10 aniołami odwiedziło 12 miejsc, w których spotkali prawie tysiąc dzieci.
„Ten projekt ma na celu przybliżenie dzieciom postaci prawdziwego Świętego Mikołaja. Nie starszego pana z brodą i w czerwonym stroju, ale biskupa Miry, którym przecież rzeczywiście żył” – tłumaczy w rozmowie z KAI Magdalena Plekan, prezes AKM dodając, że członkowie AKM opowiadając najmłodszym o życiu świętego, chcą im pokazać, jak ważne jest czynienie dobra i pomaganie innym ludziom.
Dlatego studenci z AKM w ramach projektu misyjnego „Święty Mikołaj” zbierali ofiary na adopcję duchową dzieci z Wysp Zielonego Przylądka. Jak przyznają, wszędzie zostali bardzo miło ugoszczeni i doświadczyli wielkiej hojności. Dzięki niej udało im się zebrać kwotę, która wystarczy na kolejny rok adopcji dwojga z trojga zaadoptowanych przez AKM dzieci: Davida i Elisangili.
Akademickie Koło Misjologiczne to koło naukowe działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jedno z dwóch tego typu w kraju, skupiające studentów, którym bliska jest tematyka misyjna. Stanowi ono kontynuację powstałego w 1927 r. Akademickiego Koła Misyjnego działającego przy Uniwersytecie Poznańskim, którego członkinią była także dr Wanda Błeńska − Matka Trędowatych. Więcej o poznańskim AKM i adoptowanych przez niego dzieciach z Wysp Zielonego Przylądka można znaleźć na stronie: www.misja.info
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.