Drukuj Powrót do artykułu

Prawosławny ksiądz ukarany za zdjęcia u Gucciego i Vuittona

12 grudnia 2018 | 10:13 | pb (KAI/theguardian.com) / pz | Moskwa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. instagram

Rosyjski duchowny prawosławny ks. Wiaczesław Baskakow zostanie ukarany po tym, jak na Instagramie zamieścił zdjęcia przedstawiające go w luksusowym obuwiu i z torbami marek Gucci i Louis Vuitton, wartymi kilka tysięcy złotych. Najpierw fotografie, a następnie konto na Instagramie zostały usunięte.

– Życia kapłana nie można dzielić na prywatne i publiczne. Żaden duchowny nie może działać jako ksiądz w kościele od rana do obiadu, a potem do wieczora być kimkolwiek zechce – oświadczył Aleksander Wołkow, rzecznik patriarchy moskiewskiego Cyryla.

Ks. Baskakow przeprosił już za fotografie i zapowiedział poddanie się karze za swe niewłaściwe zachowanie. Jednocześnie zaprzeczył, że jest właścicielem przedmiotów marki Gucci i Louis Vuitton. Tłumaczył, że większość fotografii zrobił w sklepach. Przyznał jedynie, że czasem naszywał wyglądające na drogie sprzączki na swe „skromne buty”, które „są niedrogie, tylko wyglądają odświętnie”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.