Drukuj Powrót do artykułu

Premier Morawiecki uczcił rocznicę wyboru Jana Pawła II

16 października 2018 | 13:39 | lk / pz | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. twitter.com/PremierRP

Premier Mateusz Morawiecki złożył we wtorek rano kwiaty pod Krzyżem Papieskim w Warszawie w związku z przypadającą 16 października 40. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. “40 lat temu stał się cud. Najważniejszy wybór w historii Polski XX wieku dokonał się w Rzymie” – napisał szef rządu na Twitterze.

„40 lat temu stał się cud. Najważniejszy wybór w historii Polski XX wieku dokonał się w Rzymie. Karol Wojtyła, Święty Jan Paweł II, jest pamiętany nie tylko jako zwierzchnik Kościoła, ale też wielki przywódca, który przyczynił się do krzewienia pokoju i wolności na całym świecie” – napisał Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Twitterze.

Szef rządu w związku z tą rocznicą złożył we wtorek tuż po godz. 8.00 rano kwiaty pod Krzyżem Papieskim na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Jest to miejsce upamiętniające Mszę św. odprawioną przez papieża Polaka 2 czerwca 1979 roku na ówczesnym Placu Zwycięstwa podczas jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, a także pamiętne słowa wygłoszone podczas homilii: “Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!”.

16 października mija 40 lat od wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Metropolita krakowski został wybrany na papieża w 1978 r., przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch i najmłodszym z papieży, jakich wybrano od półtora wieku.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.