Drukuj Powrót do artykułu

Prezentacja raportu Caritas Polska o sytuacji w Syrii

20 czerwca 2018 | 10:12 | Caritas Polska / abd / mip | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample materiały prasowe

Blisko 8 milionów mieszkańców spośród 13 milionów Syryjczyków wciąż pozostaje bez podstawowej pomocy humanitarnej – to jedna z najbardziej wstrząsających tez raportu Caritas Polska o aktualnej sytuacji w Syrii. Dokument zaprezentowany zostanie po raz pierwszy w czwartek, 21 czerwca 2018 r. w siedzibie Caritas Polska w Warszawie. Gościem specjalnym na konferencji będzie abp Joseph Tobji, duchowny kościoła maronickiego z Aleppo.

Wojna w Syrii trwa od 2011 roku. Brutalny konflikt pochłonął już pół miliona ludzkich istnień. Ludzie uwięzieni w oblężonych miastach, bez środków do życia, odcięci od pomocy przeżywali dramat, na który świat się znieczulił. Dziś na terenach objętych działaniami zbrojnymi mieszka 8,2 mln osób, które żyją w bezpośrednim zagrożeniu życia.

Podczas konferencji odbędzie się prezentacja raportu Caritas Polska o sytuacji w Syrii wraz z komentarzem abpa Josepha Tobji, który podzieli się doświadczeniem bezpośredniego kontaktu z osobami, które otrzymują polską pomoc. Będzie również okazja do wysłuchania pracowników Hope Center, na co dzień spotykających się z trudnym życiem mieszkańców Aleppo.

Raport zawiera aktualne dane na temat bieżących problemów dotykających mieszkańców Syrii, a w szczególności Aleppo. Porusza kwestie związane ze zdrowiem, ekonomią, mieszkalnictwem oraz edukacją dzieci. Pozwala także zapoznać się z działaniami podejmowanymi w regionie przez Caritas Polska. Jej czołowym programem pomocowym jest „Rodzina Rodzinie”. Oprócz niego prowadzi szereg projektów rozwojowych, mających na celu przywrócenie normalnych warunków życia i rozwój przedsiębiorczości. Od stycznia 2018 roku pomoc świadczona jest za pośrednictwem Hope Center – ośrodka monitorującego z siedzibą w Aleppo.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.