Procesja z relikwiami ks. Popiełuszki dotarła do Świątyni Opatrzności Bożej
06 czerwca 2010 | 17:52 | tk, mp, im Ⓒ Ⓟ
Na plac przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie dotarła już kilkutysięczna procesja z relikwiami beatyfikowanego dziś ks. Jerzego Popiełuszki. Zostaną one wkrótce złożone w Panteonie Wielkich Polaków. Procesja wyruszyła na 12-kilometrową trasę z Placu Piłsudskiego, tuż po zakończeniu uroczystości beatyfikacyjnych.
Przed złożeniem relikwii kapelana ludzi pracy, podczas 20-minutowego nabożeństwa zostanie odśpiewana pieśń „Kto wierzy, żyje na wieki”, „Święta Boża Opatrzności” i odmówiony zostanie „Akt Dziękczynienia i Zawierzenia”.
Na poszczególnych odcinkach procesji relikwie i obraz beatyfikacyjny nieśli przedstawiciele różnych środowisk oraz parafii, znajdujących się na trasie procesji. Grały będą orkiestry reprezentacyjne Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna.
Pierwszy odcinek poprowadził bp Piotr Jarecki, drugi – bp Tadeusz Pikus, a ostatni – abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.
W czasie, gdy procesja zmierzała do Świątyni Opatrzności Bożej, na Polach Wilanowskich odbywał się koncert w oczekiwaniu na przybycie relikwii Błogosławionego. Na scenie wystąpili m.in. Maleo Reggae Rockers, Magda Anioł, Antonina Krzysztoń i Tomek Kamiński.
Przez cały czas wierni modlili się w dolnym kościele świątyni przed Najświętszym Sakramentem. Duże kolejki ustawiały się do Panteonu Wielkich Polaków, w którym spoczywają m.in. wybitny poeta ks. Jan Twardowski, kapelan Rodzin Katyńskich ks. Zdzisław Peszkowski i ostatni prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.
Tradycyjnie, w związku z kolejnym, trzecim już Dniem Dziękczynienia, o godz. 15.00 w niebo wzbiły się baloniki wdzięczności do nieba, będące osobistym podziękowaniem uczestników uroczystości.
Obchody Dnia Dziękczynienia odbywają się na Polach Wilanowskich w Warszawie, przy Świątyni Opatrzności Bożej. Wznoszona tam świątynia to wotum dziękczynne za wszystkie łaski, jakich Boża Opatrzność udzieliła Polsce. Wotum to przyobiecane zostało już przez Sejm Czteroletni w 1791 r. – w podzięce za uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.