Drukuj Powrót do artykułu

Program papieskiej wizyty w Japonii na przełomie czerwca i lipca

16 marca 2019 | 02:07 | st (KAI/il sismografo) | Nagasaki Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Pixabay.com

Oficjalny program wizyty Papieża Franciszka w Japonii zostanie opublikowany między końcem czerwca a początkiem lipca – powiedział jedyny japoński kardynał Manyo Maeda. Metropolita Osaki a zarazem wiceprzewodniczący tamtejszego episkopatu spotkał się dzisiaj z gubernatorem Nagasaki – jednym z miast, które odwiedzi w listopadzie b.r. Ojciec Święty.

Spotkanie z gubernatorem Hodo Nakamurą jest częścią przygotowania programu, ponieważ papież odwiedzi to miasto, gdzie – 9 sierpnia 1945 r. – wybuchła druga bomba atomowa w historii ludzkości, trzy dni po pierwszej w Hiroszimie. Prefektura Nagasaki rozpoczęła już przygotowania do papieskiej wizyty. Kardynał Maeda następnie zaznaczył, że na razie rozważana jest czterodniowa wizyta Franciszka, być może począwszy od 25 listopada.

Na pewno papież odwiedzi Tokio, Hiroszimę i Nagasaki. Ostateczne decyzje zostaną podjęte po wizycie i inspekcji organizatora papieskich podróży, ks. prałata Mauricio Ruedy Beltza, zaplanowanej na początek czerwca (po pielgrzymce Ojca Świętego do Rumunii w dniach 31 maja do 2 czerwca).

Pierwszym i jak dotąd jedynym papieżem, który odwiedził Japonię w dniach 23 do 26 lutego 1981 r, był św. Jan Paweł II.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.