Drukuj Powrót do artykułu

Prymas Anglii do Polaków: dziękuję za waszą wiarę i świadectwo

29 kwietnia 2018 | 08:05 | bgk | Gniezno Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Mazur / catholicchurch.org.uk

„Dziękuję za waszą wiarę i za wasze świadectwo. Proszę was, abyście wytrwali w wierze” – mówił na zakończenie sobotniej procesji z relikwiami św. Wojciecha w Gnieźnie legat papieski kard. Vincet Nichols, Prymas Anglii i Walii.

Kard. Nichols skierował kilka słów do pielgrzymów i duchownych podczas tradycyjnego zakończenia procesji z relikwiami patrona Polski przy gnieźnieńskim kościele pw. św. Michała Archanioła. Jak mówił, jest dla niego wielkim zaszczytem, że możne na uroczystościach w Gnieźnie reprezentować papieża Franciszka.

„Modlimy się dzisiaj przez wstawiennictwem naszego patrona św. Wojciecha, aby Duch Święty na nowo pisał w naszych sercach, w naszych rodzinach, w naszych domach Ewangelię życia. Dziękuję za waszą wiarę, za wasze świadectwo. I proszę was, abyście wytrwali w wierze w polskim narodzie” – mówił legat papieski, a jego słowa zgromadzeni przyjęli oklaskami.

Na koniec wraz ze wszystkimi biskupami legat papieski udzielił uczestnikom procesji błogosławieństwa. W niedzielę kard. Vincent Nichols będzie przewodniczyć sumie odpustowej i wygłosi homilię.

Wersja do druku

Przeczytaj także

27 kwietnia 2018 11:14

Ojciec Alfiego Evansa dziękuje za poparcie Prezydentowi RP

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.