Drukuj Powrót do artykułu

Prymas Polski wraz z młodzieżą wyruszy do Taizé

07.07.2017 , abd, Gniezno, 07-07-2017 Ⓒ ℗

Chcę poczuć atmosferę Taizé, wejść w klimat tygodnia, który się spędza w tej wiosce, zobaczyć, jak wyglądają organizowane tam zajęcia, by potem zachęcać młodzież do udziału w tych wakacyjnych spotkaniach – mówi w rozmowie z KAI Prymas Polski abp Wojciech Polak, który w sobotę wyruszy autokarem, wraz z młodzieżą archidiecezji gnieźnieńskiej do Taizé.

– Oprócz codziennej Mszy św., której będę przewodniczył, chcę wraz z młodzieżą uczestniczyć w codziennych punktach programu przewidzianych w Taizé. Spotkamy się też z br. Aloisem i wspólnotą braci – zapowiada Prymas Polski. Jak wyjaśnia, pielgrzymka jest kontynuacją wizyty w Polsce braci z Taizé i zaproszeniem dla polskiej młodzieży do licznego odwiedzania francuskiej wioski ekumenicznej.

Abp Polak podkreśla, że ta pielgrzymka będzie jego pierwszym dłuższym pobytem w Taizé i zarazem pierwszym wspólnym wakacyjnym wyjazdem z młodzieżą.

„Pomysł wyjazdu zrodził się na bazie spotkań z braćmi, którzy byli u nas wiosną, a także z doświadczenia Europejskich Spotkań Młodych, w których uczestniczyłem w różnych częściach Europy. Na ostatnie z nich nie mogłem pojechać, więc młodzi poprosili, byśmy mogli się spotkać w czasie wakacji. I przyjąłem to wyzwanie” – mówi metropolita gnieźnieński. Wyjaśnia, że ten wyjazd będzie także zaproszeniem dla młodych ludzi do odwiedzania francuskiej wioski.

„Chcę poczuć atmosferę Taizé, wejść w klimat tygodnia, który się spędza w tej wiosce, zobaczyć, jak wyglądają organizowane tam zajęcia. Chciałbym z bliska poznać tę rzeczywistość, by potem zachęcać młodzież do udziału w wakacyjnych spotkaniach w Taizé” – mówi.

Informacje dotyczące programu duszpasterskiego proponowanego młodzieży w Taizé w okresie letnim, a także kontakty do polskich grup wyjeżdżających do francuskiej wioski można znaleźć na stronie taize.fr/pl.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.