Prymas zainaugurował TV Niepokalanów II
12 sierpnia 2001 | 20:07 | mr/jw/og //mr Ⓒ Ⓟ
Prymas Polski zainaugurował działalność Telewizji Niepokalanów II. Jest to religijny kanał tematyczny, dostępny na platformie cyfrowej i w sieciach kablowych.
Podczas Mszy w bazylice w Niepokalanowie, transmitowanej w nowej stacji kard. Józef Glemp życzył twórcom nowej telewizji: – Weźcie sobie do serca słowa Chrystusa: „Nie bój się, mała trzódko”. Historia zna osoby, które dokonały wielkich rzeczy przy nikłych środkach materialnych.
Jako przykład podał założyciela Niepokalanowa – św. Maksymiliana Kolbego, który zaczynał budowanie ośrodka od drewnianej kapliczki. Prymas wyraził nadzieję, że nowa telewizja będzie służyła ideałom i prawdzie, a stroniła od tego, co jest „pozorem, zakłamaniem, pochlebstwem i kombinacją”.
Uroczysta liturgia rozpoczęła się od odśpiewanego przez chór „Gaude Mater Polonia”, ale tuż po Mszy na placu za bazyliką zabrzmiały skoczniejsze rytmy przygotowującego się do występu chóru „Trzecia godzina dnia”, grającego bardzo dynamiczną muzykę pop-gospel. Gośćmi koncertu była Natalia Niemen, Beata Bednarz i Mateo.
Telewizja Niepokalanów II jest drugą w Polsce stacją katolicką. Pierwsza z nich – znana jako TV Puls, choć formalnie nazywa się TV Niepokalanów – nadaje program uniwersalny, adresowany do całych rodzin. TV Niepokalanów II to typowy kanał religijny, w którym modlitwa i katecheza zajmuje najważniejsze miejsce.
Niepokalanów II ma nadawać 16 godzin programu dziennie – od godziny 8 do 24. Będzie opierać się na programach własnej produkcji. Nie będzie na razie korzystała z bazy technicznej TV Puls, choć taka współpraca brana jest pod uwagę.
Nie wiadomo jeszcze, ile osób będzie mogło oglądać program nowej stacji. Dotychczas spośród 600 operatorów kablowych w Polsce umowy podpisało tylko kilkudziesięciu z nich.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.