Drukuj Powrót do artykułu

Przełożony generalny michalitów: potrzebujemy Bożej mądrości

03 czerwca 2018 | 10:45 | pab | Miejsce Piastowe Ⓒ Ⓟ

Potrzebujemy Bożej mądrości, byśmy potrafili widzieć i oceniać rzeczywistość otaczającego nas świata – mówił ks. Dariusz Wilk w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym (Podkarpacie). Przełożony generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła przewodniczył tam nabożeństwu fatimskiemu w pierwszą sobotę czerwca.

Ks. Dariusz Wilk wskazywał, że jedyną receptą na szczęście i życiową mądrość jest życie z Bogiem. Jak mówił, Boża mądrość jest potrzebna do właściwej oceny rzeczywistości i różnych wydarzeń życiowych.

– Dzisiaj chcemy prosić o Bożą mądrość dla każdego człowieka, dla nas samych, byśmy tak jak sam Bóg potrafili widzieć i oceniać rzeczywistość otaczającego nas świata. Byśmy tak jak Bóg potrafili widzieć potrzebę drugiego człowieka, byśmy wystarczająco dużo cierpliwości dla tych, którzy razem z nami przemierzają drogę ku wieczności – mówił ks. Wilk.

Generał michalitów wyjaśniał, czym jest radość w Duchu Świętym. – Ona jest zupełnie inna niż doświadczenie powierzchownej radości każdego człowieka, bo to głębia niezwykła. To radość z płynąca z oddania i służenia Bogu w drugim człowieku – wyjaśniał.

Duchowny wskazywał też za św. Jakubem, by przyjmować trudne doświadczenia z radością. – Jeżeli mocno i głęboko wierzę, że Bóg traktuje mnie jako swoje wybrane i wyjątkowe dziecko, to także On jako najlepszy rodzic i najlepszy wychowawca, wie czego potrzebuję, by osiągnąć radość wiecznego życia – mówił.

Nabożeństwa fatimskie w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października. Pierwsze miało miejsce 6 maja 1979 roku. Ich intencją jest wynagradzanie Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej za grzechy, jakich dopuszczają się ludzie.

W sanktuarium znajduje się uznawana za cudowną figura Matki Bożej Fatimskiej, której koronacja odbyła się 11 czerwca 2017 roku.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.