Drukuj Powrót do artykułu

Przemyśl: biskupi Kościoła zachodniego i wschodniego na opłatku z samorządowcami i posłami

28 grudnia 2017 | 19:57 | pab | Przemyśl Ⓒ Ⓟ

Rzymsko-katolicki metropolita przemyski abp Adam Szal i greckokatolicki metropolita przemysko-warszawski abp Eugeniusz Popowicz wzięli udział w spotkaniu opłatkowym samorządowców i parlamentarzystów z Przemyśla i powiatu przemyskiego. Abp Szal życzył, aby urzędy stwarzały ludziom poczucie bezpieczeństwa, a abp Popowicz tego, abyśmy dług miłości jaki zaciągnęliśmy u Boga, umieli spłacać wobec osób potrzebujących a także imigrantów z Ukrainy.

Wspólne spotkania opłatkowe samorządowców z okolic Przemyśla organizowane są od kilku lat. Biorą w nich udział wójtowie, radni, posłowie oraz przedstawiciele służb mundurowych, różnych organizacji społecznych i instytucji. Gospodarzami wydarzenia są: prezydent Przemyśla Robert Choma i starosta przemyski Jan Pączek.

Abp Adam Szal zwrócił uwagę, że Boże Narodzenie to święta rodzinne, a nasze myśli biegną ku naszym domom. Stwierdził, że takim domem dla mieszkańców powinno być miasto i gminy, w których żyją, a urzędy stwarzać im poczucie bezpieczeństwa. Zaznaczył przy tym, że za taki dom powinni jednak czuć się odpowiedzialni. – Wiemy, że jeżeli dom jest wewnętrznie rozdarty, trudno mówić o dobrej przyszłości takiego domu – powiedział.

Greckokatolicki abp Popowicz podkreślił, że między nami nie powinno być innych długów, oprócz długu miłości. – Dlatego i ja życzę państwu, żeby Pan błogosławił każdemu z was w tym okresie świąt Bożego Narodzenia i żeby naszym jedynym zobowiązaniem wobec każdego człowieka, którego spotykamy w naszym życiu: i tego biednego, i tego bogatego i tego emigranta i tego który przyjeżdża do nas z Ukrainy za pracą, na naukę, czy na leczenie, był dług miłości, życzliwości i pokoju, bo taki jest sens Ewangelii i taki jest sens przesłania, które przynosi nam Chrystus narodzony w Betlejem – mówił metropolita obrządku bizantyjsko-ukraińskiego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.