Drukuj Powrót do artykułu

Przemyśl: Droga Krzyżowa ulicami miasta

23.02.2018 , Przemyśl / pab, Przemyśl, 23-02-2018 Ⓒ ℗

Sample Fot. katedra przemyska

W zimowej aurze i przy kilkustopniowym mrozie odbyła się w piątek wieczorem Droga Krzyżowa ulicami Przemyśla. Trasa wiodła od archikatedry na wzgórze Zniesienie, gdzie znajduje się Krzyż Zawierzenia. W procesji wzięło udział ponad tysiąc osób, wśród nich abp Adam Szal i bp Stanisław Jamrozek.

Nawiązując do obchodzonego wczoraj święta Katedry św. Piotra, abp Szal pytał: gdzie był Piotr? – Może właśnie wtedy płakał, mając w świadomości swój grzech i mając nadzieję na przebaczenie. Tym samym Piotr jest tak bardzo bliski każdemu z nas. On właściwie nie występuje na drodze krzyżowej, nie usłyszeliśmy dzisiaj jego imienia, ale wierzymy mocno, że on tam był duchem, żałował szczerze, może szedł gdzieś wmieszany w tłum, towarzysząc Jezusowi. Przez to jest tak bliski każdemu z nas, którzy mamy większe lub mniejsze niedociągnięcia – mówił metropolita przemyski.

Abp Szal życzył, aby każdy z obecnych umiał powiedzieć za św. Piotrem: „Panie, pójdziemy za Tobą. Panie, Ty masz słowa życia wiecznego”.

W modlitwie uczestniczyło ponad tysiąc osób, w tym rodziny z dziećmi. Trasa Drogi Krzyżowej wiodła z archikatedry na wzgórze Zniesienie, gdzie góruje nad miastem Krzyż Zawierzenia. Upamiętnia on zawierzenie miasta Bożemu Miłosierdziu.

Oprawę liturgiczną nabożeństwa przygotowała parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Przemyślu. Przez całą drogę krzyż nieśli żołnierze 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla.

Wersja do druku

Przeczytaj także

14 lutego 2018 15:10

Stacje Wielkiego Postu - pielgrzymka szlakiem kościołów stacyjnych

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.