Drukuj Powrót do artykułu

Przemyśl: koncert Leszka Możdżera na inaugurację Salezjańskiego Lata Muzycznego

08.07.2017 , pab, Przemyśl, 08-07-2017 Ⓒ ℗

Pod hasłem „Wielcy Mistrzowie znani i nieznani” rozpoczyna się dziś w Przemyślu XVII Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato Muzyczne. Na początek wystąpi na fortepianie Leszek Możdżer. Jego koncert rozpoczął się o godz. 19.00 w Sali Zamku Kazimierzowskiego. Festiwal potrwa do 12 sierpnia 2017.

W sumie zaplanowano 11 koncertów. Sześć odbędzie się na Zamku Kazimierzowskim, trzy razy artystów będzie gościć kościół księży salezjanów, dwa razy – ojców karmelitów bosych i raz archikatedra greckokatolicka. Na większość z nich wstęp jest wolny.

W ciągu miesiąca w Przemyślu wystąpią muzycy z Polski, Wielkiej Brytanii, Węgier, Meksyku i Ukrainy. Inaugurujący festiwal Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Do tej pory nagrał ponad 100 albumów, w tym wiele pod własnym nazwiskiem. Współpracował z najlepszymi polskimi muzykami jazzowymi: m.in. Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem czy Piotrem Wojtasikiem. Wraz z Janem Kaczmarkiem tworzy muzykę dla wytwórni 20th Century Fox oraz Mira Max – wliczając w to nagranie nagrodzonej Oscarem muzyki do Finding Neverland.

Leszek Możdżer koncertował i nagrywał też z międzynarodowymi gwiazdami. Od roku 2011 jest dyrektorem artystycznym plenerowego festiwalu muzycznego nad Jeziorem Strzeszyńskim w Poznaniu – Enter Music Festival.

Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato Muzyczne jest jedną z najważniejszych imprez muzycznych o charakterze międzynarodowym w Przemyślu, która organizowana jest corocznie od 2001 roku. Nawiązuje on do tradycji Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej i jest kontynuacją wielowiekowej działalności muzycznej kultywowanej w Przemyślu.

Organizatorami festiwalu są: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz parafia św. Józefa prowadzona przez księży salezjanów.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.