Drukuj Powrót do artykułu

Przemyśl: Orszak Trzech Króli przejdzie w asyście aniołów

02.01.2018 , pab, Przemyśl, 02-01-2018 Ⓒ ℗

Msza św.pod przewodnictwem abp. Adama Szala, wspólne kolędowanie przy szopce i biesiada będą towarzyszyły Orszakowi Trzech Króli 6 stycznia w Przemyślu. Orszak przejdzie ulicami miasta w asyście aniołów, co od kilku lat jest charakterystyczne dla przemyskiego wydarzenia.

Orszak rozpocznie się w archikatedrze o godz. 11.00. – Tam nastąpi powitanie orszaku, przybędzie Święta Rodzina, przybędą Mędrcy. Ten dzień jest szczególnie związany z misjami. Symbolicznie chcemy ukazać różne kraje poprzez wniesienie do katedry flag poszczególnych państw Afryki i Ameryki Południowej – zapowiada ks. Andrzej Bienia, dyrektor archidiecezjalnego Radia Fara.

O 11.30 rozpocznie się Msza św., której będzie przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal. Po niej wyruszy orszak ulicami Starego Miasta do przemyskiego Rynku. Tam przy szopce nastąpi pokłon Trzech Króli i rozpocznie wspólne biesiadowanie i kolędowanie.

Wszyscy uczestnicy są zaproszeni do tego, aby przebrać się za aniołów, królów lub pasterzy. – Ta wspólnota ma stanowić o tym, że my naszą obrzędowość i tradycję podtrzymujemy i chcemy wspólnie oddać cześć Dzieciątku. Wierzymy, że tegoroczna koncepcja pozwoli nam na dłuższe wspólne biesiadowanie i kolędowanie, czego nam czasem zwyczajnie brakuje – mówi Renata Nowakowska, dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

Uczestnicy wydarzenia otrzymają śpiewniki, a ciepły posiłek zapewni Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Na scenie pojawią się muzycy z Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”, chór Pokolenie i młodzież z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli w asyście Aniołów są: Orszak Trzech Króli, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Radio Fara. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli metropolita przemyski abp Adam Szal oraz prezydent Przemyśla Robert Choma.

W sobotę 6 stycznia Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w kraju i 16 poza granicami Polski. W tym roku odbędzie się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.