Drukuj Powrót do artykułu

Przemyśl: Wielkanocny Taniec Uwielbienia przy pomniku św. Jana Pawła II

08 kwietnia 2018 | 18:58 | pab | Przemyśl Ⓒ Ⓟ

Jak co roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przy pomniku św. Jana Pawła II w Przemyślu odbył się Wielkanocny Taniec Uwielbienia. Animowała go grupa animatorów Diakonii Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej.

– Zmartwychwstanie i Boże miłosierdzie to są dwie rzeczywistości, które dają nam zbawienie. Bóg umiera za nas, pokonuje śmierć, pokonuje nasz grzech i to jest prawda, która nas wyzwala, która daje nam zbawienie, dlatego trzeba ją głosić. Przez chrzest jesteśmy zobowiązani, żeby głosić Boże zmartwychwstanie. A taniec jest taką fajną ekspresją tego, co nosimy w sercu – powiedział KAI Sławomir Jakubiec, lider Diakonii Tańca Uwielbienia.
Na placu Niepodległości przy pomniku św. Jana Pawła II odtańczono kilka układów tanecznych, a na zakończenie odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Grupie animatorów Diakonii Uwielbienia Tańcem przewodzili wodzireje: Beata Hermaszewska i Sławomir Jakubiec. Spotkanie prowadził duszpasterz młodzieży archidiecezji przemyskiej ks. Tadeusz Biały.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.