Przemyśl: wystartował internetowy projekt KSM „Wiara na CZ@CIE”
03 stycznia 2013 | 16:10 | pab Ⓒ Ⓟ
Komu wierzyć? – na ten temat dyskutowali uczestnicy pierwszego czatu internetowego, stworzonego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Projekt „Wiara na CZ@CIE” wystartował w środę 2 stycznia. Internauci na tematy związane z religią będą mogli rozmawiać co tydzień o godz. 21. – Nasz projekt kierujemy też do tych, którzy chcieliby porozmawiać, zapytać o coś, a jednocześnie pozostać anonimowym – mówi KAI Mateusz Kuźniar, wiceprezes KSM AP.
Projekt „Wiara na CZ@CIE” to odpowiedź przemyskiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na wezwanie do nowej ewangelizacji. W godzinnym spotkaniu internetowym wzięło udział blisko 100 osób. Dyskusja ożywiła się już po kilku minutach od rozpoczęcia. Internauci zastanawiali się m.in. jak wierzyć księżom, kiedy są przedstawiani w negatywnym świetle, czy katolicyzm jest ponury czy to tylko pozory i gra mediów, czy wiara nie wymaga od nas za wiele, a Kościół nie powinien „pójść z duchem czasu i ją unowocześnić”.
– Szczerze mówiąc zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Spodziewaliśmy się odzewu, bo młodzi stawiają dużo pytań. Nasz projekt kierujemy nie tylko do członków ruchów i stowarzyszeń katolickich, ale też do tych, którzy chcieliby porozmawiać, zapytać o coś, a jednocześnie pozostać anonimowym – mówi Mateusz Kuźniar, wiceprezes KSM AP.
Jego zdaniem czat jest szansą dla tych, którzy poszukują wiary, tym bardziej, że w pierwszej rozmowie nie zabrakło również świadectw. – Czat jest odpowiedzią na nowe potrzeby młodych ludzi – uważa.
KSM chce promować swój pomysł i zachęcać młodych do rozmowy. W najbliższym czasie do wszystkich szkół archidiecezji przemyskiej oraz do kurii diecezjalnych w całej Polsce trafią plakaty promujące projekt. Godzinne spotkania na czacie będą odbywać się w każdą środę o godz. 21 pod adresem www.ksmap.pl/czat.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.