Drukuj Powrót do artykułu

XVI Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Gospel

01.05.2017 , Przemyśl / pab / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. freelyphotos.com

Po raz szesnasty Przemyśl był gospodarzem Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel. W tym roku wzięło w nich udział 52 osoby. Zajęcia prowadzili: pastor David Daniel z Wielkiej Brytanii oraz Gabriela Gąsior, Rafał Rudawski i zespół Holy Noiz. Patronat nad imprezą objęli: metropolita przemyski abp Józef Michalik i prezydent Przemyśla Robert Choma.

Warsztaty odbyły się 29 i 30 kwietnia na Zamku Kazimierzowskim. Ich zwieńczeniem był koncert galowy. W programie znalazły się także: konferencja o. Lecha Dorobczyńskiego „Jak żyć w skonfliktowanym świecie” oraz sobotni Wieczór Chwały – czas na znalezienie swojej relacji z Bogiem poprzez różne pieśni.

Początki przemyskich warsztatów wiążą się z powstaniem w tym mieście chóru gospel. Został on założony w 2000 r. przez franciszkanina o. Lecha Dorobczyńskiego oraz Lucynę i Henryka Rudawskich. Jego celem było propagowanie wartości chrześcijańskich przez tego rodzaju muzykę.

Po kilku latach działalności z Przemyskiego Chóru Gospel wyłonił się zespół Holy Noiz („święty hałas”), który wykonuje głównie własne kompozycje gospel także w języku polskim.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.