Drukuj Powrót do artykułu

Przesłanie bp. Guzdka w związku z akcją „Betlejemskie Światło Pokoju”

18 grudnia 2017 | 09:32 | Warszawa / kos / mz Ⓒ Ⓟ

Sample

W związku z rozpoczętą w niedzielę sztafetą harcerską, która rozniesie „Betlejemskie Światło Pokoju” po całym kraju biskup polowy Józef Guzdek, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy wystosował przesłanie do harcerzy i harcerek.

Bp Guzdek przypomniał, że hasłem tegorocznej akcji są słowa: „W Tobie jest światło”. – Rzeczywiście, Bóg oświetla mroki serca każdego z nas, trudne i radosne chwile naszego życia. To hasło kieruje nasze myśli także do bliźnich, którym chcemy tą doroczną akcją przypomnieć, że – w Bogu jest światło – napisał.

Zdaniem biskupa polowego, „często trzeba przekonywać naszych bliskich, druhów i przyjaciół, że także ich życiem opiekuje się dobry Bóg”. – Tak wielu ludzi ma poczucie odrzucenia lub bezsensu życia; jakże wielu zamiast poszukiwania radości zatrzymuje się na progu powierzchownej przyjemności. Właśnie oni potrzebują na nowo zapalić swój wewnętrzny ogień – podkreślił.

Czytaj także: Tysiące osób na 21. wigilii dla bezdomnych i potrzebujących na Rynku Głównym

Zdaniem delegata KEP ds. Duszpasterstwa Harcerzy, „Betlejemskie światło przekracza nie tylko granice państw, ale także wszystkie ograniczenia międzyludzkich relacji”. – Potrzebujemy Waszego młodzieńczego zapału, czystych serc i pogody ducha, aby czynić świat piękniejszym. Niech płomień, który przed wiekami pojawił się w Betlejem nadal oświeca Wasze umysły i rozgrzewa Wasze serca. Zanieście to światło do każdego człowieka. Wszyscy bardzo potrzebujemy orędzia nadziei, pokoju i miłości – zaapelował bp Guzdek.

Przesłanie bp. Guzdka zostało zamieszczone m.in. na stronie Ordynariatu Polowego (ordynariat.pl) oraz na stronie Związku Harcerstwa Polskiego (zhp.pl).

ZHP uczestniczy w akcji „Betlejemskie Światło Pokoju” od 1991 r.

Wersja do druku

Przeczytaj także

17 grudnia 2017 09:15

Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych o relikwiach

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.