„Przewodnik Katolicki” ze specjalnym dodatkiem o ks. Jerzym Popiełuszce
02 czerwca 2010 | 18:59 | bgk Ⓒ Ⓟ
Do najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” dołączony jest specjalny dodatek o ks. Jerzym Popiełuszce. Na 32 stronach zamieszczono wywiady, wspomnienia, fotografie i ostatnie kazanie zamordowanego w 1984 roku kapelana środowisk opozycyjnych.
W dodatku przeczytać można m.in. wywiad z metropolitą warszawskim abp. Kazimierzem Nyczem, który mówi m.in. o odkrywaniu postaci ks. Jerzego dla współczesnego i przyszłych pokoleń Polaków. Rozmówca tygodnika przyznaje, iż „trzeba pokazać ks. Popiełuszkę jako tego, który wprawdzie bronił prawdy, godności człowieka, wolności Ojczyzny i Kościoła w swoich czasach, ale robiłby dokładnie to samo także dziś”.
Dodatek zawiera także tekst Mileny Kindziuk, autorki jedynej pełnej biografii ks. Jerzego Popiełuszki „Świadek Prawdy”, przypominający m.in. ostatnie godziny życia nowego błogosławionego. Ponadto zamieszczono obszerną relację z objazdu „Śladami ks. Jerzego Popiełuszki”, zorganizowanego przez Katolicką Agencję Informacyjną.
Wśród tekstów znalazł się też fragment książki Ewy K. Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego „Ksiądz Jerzy Popiełuszko” oraz wywiad z ks. Marcinem Wojtowiczem, kolegą ks. Jerzego Popiełuszki z czasów jego pracy na Żoliborzu. Kapelana „Solidarności” wspomina również aktor Kazimierz Kaczor, który przyznaje, iż zapamiętał go jako człowieka niezwykle skromnego, niewymagającego, szczodrego w dawaniu i… po ludzku bojącego się dentysty.
Czytelnicy „Przewodnika Katolickiego” znajdą na stronach dodatku także ostatnie kazanie ks. Jerzego, wygłoszone 19 października 1984 roku w kościele Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy, artykuł o tej świątyni oraz reportaż „Grób, który daje życie i siłę”, którego strzegą setki, a odwiedzają miliony ludzi. Do gazety dołączono też zdjęcie nowego błogosławionego z jego krótkim życiorysem.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.