Przyjaciele bp. Chrapka proponują nazwać odcinek krajowej siódemki „Chrapkówką”
19 sierpnia 2011 | 16:01 | rm Ⓒ Ⓟ
Przyjaciele zmarłego tragicznie bp. Jana Chrapka proponują, aby odcinek drogi krajowej numer 7, między Warszawą a Radomiem, nazwać „Chrapkówką”.
Prof. Jerzy Olędzki przypomniał, że bp Chrapek zabiegał o remont tej drogi. – Tysiące radomian pracuje w stolicy, wielu z nich korzysta z tej drogi. Pamiętam, jak biskup Jan wydzwaniał do wielu ważnych osób pytając ich, kiedy wreszcie ruszy ta przebudowa. Zresztą most na Pilicy, również na tej drodze, nosi jego imię. Dzisiaj stukilometrowy odcinek ekspresówki jest jednym z piękniejszych w kraju – powiedział wykładowca akademicki.
Pracownik Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego przypomniał, że od ośmiu lat most nad Pilicą w Białobrzegach nosi imię biskupa Jana Chrapka. Jest to przeprawa, która stanowi integralną część 8-kilometrowej obwodnicy białobrzeskiej. Na moście znajduje się tablica upamiętniająca biskupa radomskiego.
Niedaleko przeprawy znajduje się również obelisk upamiętniający zmarłego tragicznie hierarchę oraz ofiary wypadków drogowych. Biskup zginął na drodze przed Radomiem 18 października 2001 r. Miał 53 lata. Przy 16-tonowym cokole znajduje się napis: „Był człowiekiem dobra, miłości i nadziei. Pamięci biskupa Jana Chrapka oraz ofiar wypadków drogowych”. Pomnik jest widoczny przy wjeździe na drogę szybkiego ruchu numer 7 na trasie Radom – Warszawa.
Bp Jan Chrapek znany był ze swej otwartości ewangelizacyjnej na wszystkie środowiska, a także zaangażowania medialnego. Był specjalistą w dziedzinie mass mediów w gronie Konferencji Episkopatu Polski. Dwukrotnie, w latach 1997 i 1999, był współorganizatorem pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do ojczyzny. Jako biskup radomski dał się poznać jako doskonały duszpasterz, otwarty na nowe potrzeby społeczne i ludzi najbardziej potrzebujących.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.