Drukuj Powrót do artykułu

Przypowieść o życiu

23 lipca 2011 | 10:02 | RV / ms Ⓒ Ⓟ

Światowe Dni Młodzieży to przypowieść o życiu – uważa kard. Antonio Cañizares. Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wziął udział w kursie letnim „Młodzież i Kościół katolicki”.

Kurs odbywa się na Uniwersytecie Juana Carlosa w Aranjuez.

Watykański dostojnik zwrócił uwagę, że obecna sytuacja młodzieży jest trudna. U jej podstaw leżą ważne kwestie ludzkie, które należy odkryć, ale na które nie zawsze można znaleźć odpowiedź. „Ewangelia daje im niezbędny sens, aby na nowo głosić nadzieję”. W tym kontekście Światowe Dni Młodzieży, skupione na słuchaniu Słowa i adoracji eucharystycznej, „są wydarzeniem pełnym nadziei”. Są przypowieścią o tym, czym jest życie wraz z jego radościami i trudnościami – powiedział kard. Cañizares. Młody człowiek może odkryć „wielki skarb, który ludzkość uważała za ukryty, a który objawia się w Jezusie Chrystusie”.

Szef liturgicznej dykasterii odkreślił szczególną relację Jana Pawła II i Benedykta XVI z młodzieżą. „Nigdy jej nie krytykowali, ale zawsze proponowali program wymagający i jednocześnie pasjonujący, pokonując relatywizm, który pozbawił praw cnotę i zostawił młodego człowieka samemu sobie”. Idąc za przykładem obu papieży, „nie możemy opuścić młodzieży” – stwierdził purpurat.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.