Drukuj Powrót do artykułu

Przywódcy anglikańscy popierają apel papieża o modlitwę i post w intencji pokoju

14 lutego 2018 | 14:07 | Londyn / RV / mz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Michael Heuss / Unsplash

Zwierzchnicy Kościoła anglikańskiego poparli apel papieża o post i modlitwę w intencji pokoju, szczególnie w Demokratycznej Republice Konga i w Sudanie Południowym. Dzień ten został wyznaczony na 23 lutego, w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu.

W swoim apelu Franciszek zachęcił bowiem także niekatolickich i niechrześcijańskich braci i siostry, by wzięli udział w tej inicjatywie w sposób, który uważają za najbardziej odpowiedni.

Papież podkreślił, że zwraca się z tym serdecznym apelem do każdego indywidualnie, aby usłyszał to wołanie w swoim sercu i zapytał siebie: “co mogę zrobić dla pokoju?”.

Czytaj także: Daniel Pittet: Modlę się za pedofilów

Sekretarz generalny Wspólnoty Anglikańskiej, bp Josiah Idowu-Fearon popierając papieskie wezwanie do modlitwy i postu, powiedział: „Konflikty nadal niszczą życie milionów ludzi. Wspierając naszych braci i siostry w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym, dołączam do Papieża Franciszka, wzywając Kościoły anglikańskie do modlitwy i postu w intencji pokoju w piątek, 23 lutego”.

Wersja do druku

Przeczytaj także

13 lutego 2018 10:34

W Hiszpanii rośnie liczba ateistów

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.