Drukuj Powrót do artykułu

Pułtusk: po raz 25. odbyły się rekolekcje dla osób niepełnosprawnych

11.07.2017 , eg, Płock, 11-07-2017 Ⓒ ℗

33 niepełnosprawne osoby z diecezji płockiej wzięły udział w 25. ośmiodniowych rekolekcjach dla osób niepełnosprawnych, które odbyły się na terenie parafii pw. św. Stanisława Kostki w Pułtusku w diecezji płockiej. Uczestnicy mieszkali w prywatnych domach, wspólnie spotykali się na modlitwie i integracji w parafii. W organizację przedsięwzięcia licznie włączyli się wolontariusze i parafianie.

Pułtuskie rekolekcje dla niepełnosprawnych w Roku św. Brata Alberta odbyły się pod hasłem „Być dobrym jak chleb”. Konferencje głosili: ks. Adam Ners, wikariusz parafii św. Anny w Skrwilnie i ks. Kamil Kowalski, wikariusz parafii św. Marcina w Gostyninie. Ich tematyka dotyczyła znajomości Boga i siebie, miłości do Boga i do siebie, dzielenia się miłością i głoszenia Ewangelii.

Każdego dnia rekolekcji sprawowana była Msza św., miała też miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego i na różańcu oraz wieczorne Apele Jasnogórskie. Były też wieczory pogodne i świadectwa na zakończenie rekolekcji.

Wśród 33 uczestników rekolekcji były osoby niepełnosprawne fizycznie i z upośledzeniami psychicznymi, w różnym wieku. 15 z nich poruszało się na wózku inwalidzkim. Przyjechali do Pułtuska m.in. z Gostynina, Rypina, Skrwilna, Ciechanowa i Pułtuska; były także dwie osoby z sąsiednich diecezji: łomżyńskiej i łowickiej.

Osobami niepełnosprawnymi zajmowało się ponad 30 opiekunów. Poza tym organizacyjnie wspierali ich parafianie, w tym wiele dzieci.

„Dla uczestników rekolekcji dużym przeżyciem było przyjęcie sakramentu namaszczenia chorych oraz udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na terenie cmentarza parafialnego” – uważa ks. Adam Ners, jeden z współprowadzących rekolekcje.

Rekolekcje dla osób niepełnosprawnych po raz 25. zorganizował ks. kan. Janusz Zdunkiewicz, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Pułtusku.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.