Pułtusk: spotkanie osób głuchoniemych i słabosłyszących
04 lipca 2010 | 09:43 | eg Ⓒ Ⓟ
„Bądźmy świadkami Miłości” – pod takim hasłem w sobotę 3 lipca w LO im. Piotra Skargi w Pułtusku odbyło się VI Diecezjalne Spotkanie Osób Głuchoniemych i Słabosłyszących. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób z Pułtuska, Płońska, Płocka i jego okolic.
„Powinniśmy wiedzieć, czym jest prawdziwa miłość i co jest jej zaprzeczeniem: zazdrość, nienawiść, przemoc, obojętność” – mówił podczas konferencji dla osób głuchoniemych i słabosłyszących ks. Paweł Biedrzycki, diecezjalny referent duszpasterstwa osób głuchoniemych i słabosłyszących. Jako przykład dzieła miłości podał powstające właśnie w Indiach hospicjum, tworzone przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, przy współpracy z Litwą.
Główną częścią spotkania była Eucharystia w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, której przewodniczył ks. Paweł Biedrzycki. W swojej homilii mówił m.in. o konieczności praktykowania miłości: „Z pewnością praktykuje ją kobieta, którą napotkali na ulicy Pułtuska goście naszego spotkania. Gdy poproszono ją o wskazanie drogi do szkoły, wsiadła do autokaru i doprowadziła go na miejsce. To ważne że mieszkańcy tego miasta okazali nam wiele bezinteresownej życzliwości” – podkreślał ks. Biedrzycki.
W programie spotkania znalazł się także czas na przyjęcie sakramentu pokuty i pojednania, zwiedzanie LO i Izby Pamięci ks. Piotra Skargi, po której oprowadziła dyrektor szkoły Barbara Meredyk, zwiedzanie Muzeum Regionalnego, bazyliki pułtuskiej, centrum miasta, a także przepłynięcie gondolami po Narwii i Nadbużańskim Parku Krajobrazowym.
Organizatorem VI Diecezjalnego Spotkania Osób Głuchoniemych i Słabosłyszących był ks. Paweł Biedrzycki, przy współpracy z LO im. Piotra Skargi. Swojego wsparcia udzieli także Urząd Miasta Pułtuska, który m.in. ufundował atrakcje turystyczne oraz informatory o mieście dla uczestników spotkania.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.