Drukuj Powrót do artykułu

Pułtusk: VI Marsz dla Życia i Rodziny z dziećmi pierwszokomunijnymi

10 czerwca 2018 | 20:02 | eg | Pułtusk Ⓒ Ⓟ

Około 2 tysięcy osób wzięło udział 10 czerwca w VI Marszu dla Życia i Rodziny w Pułtusku. Połączono z nim II Dzień Dziecka Komunijnego. Marsz wyruszył sprzed Szkoły Podstawowej nr 3, a dotarł do amfiteatru im. Krzysztofa Klenczona na terenie Domu Polonii. Uczestnicy nieśli flagi i symbole „Marszu dla Życia i Rodziny”.

Uczestnicy VI Marszu dla Życia i Rodziny w Pułtusku wyruszyli z boiska Szkoły Podstawowej nr 3 i przez miasto dotarli do amfiteatru im. Krzysztofa Klenczona na terenie Domu Polonii. Tam rozpoczął się piknik z wieloma atrakcjami, prowadzony przez aktorkę Ilonę Korycką („Korona królów”) oraz Krzysztofa Kamińskiego, lokalnego społecznika.

Na scenie amfiteatru wielodzietna rodzina odmówiła modlitwę w intencji rodzin. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie zaśpiewano „Rotę” M. Konopnickiej. Ponadto przesłania pro-rodzinne wygłosiły osoby zaangażowane w organizację marszu.

Muzycznie spotkanie uatrakcyjniły: zespół z parafii w Nasielsku, Wiktoria Sepełowska z Pułtuska, zespół ludowy „Oberek” z Wyszkowa, zespół „Mocne Postanowienie Poprawy” z Winnicy. Natomiast w ogrodach Domu Polonii zorganizowano wiele atrakcji dla wszystkich uczestniczących w marszu dzieci, konkurencje sportowe dla całych rodzin oraz grill.

Spotkanie z okazji VI Marszu dla Życia i Rodziny połączono z II Dniem Dziecka Komunijnego: dzieci te otrzymały karnety uprawniające do „słodkiej” niespodzianki, przepłynięcia gondolą po rzece Narwi i udziału w loterii fantowej, w której główną nagrodą był rower.

W pułtuskim marszu wzięło udział około 2 tysięcy osób. W organizację zaangażowały się m.in. parafie, samorząd lokalny, minister środowiska Henryk Kowalczyk, który pochodzi z okolic Pułtuska, a także stowarzyszenia i organizacje religijne oraz harcerze z ZHR.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.