Puste nakrycie nie musi być puste
11 grudnia 2013 | 10:24 | mag / pm Ⓒ Ⓟ
Wolne nakrycie przy Wigilijnym stole nie musi pozostać tylko tradycją. Potrzeba aby za tym gestem kryła się realna otwartość na drugiego człowieka – przekonuje warszawsko-praska Caritas.
– Wysyłając do końca grudnia pustego smsa na nr 72052, możemy wesprzeć najuboższych, których nie stać na ciepły wigilijny posiłek. Z zebranych tą drogą funduszy zostanie sfinansowana tegoroczna wieczerza wigilijna w prowadzonych przez diecezjalną Caritas jadłodajniach w Warszawie, Mińsku Mazowieckim i Legionowie.
Zgodnie z polską tradycją, pusty talerz na wigilijnym stole jest symbolem gotowości naszego serca na przyjęcie Chrystusa, który przychodzi do nas ukryty pod postacią drugiego człowieka. Niestety coraz częściej pozostaje to dla nas tylko pusty symbol. Wyrazem tego jest chociażby zdejmowanie go ze stołu w trakcie wieczerzy, czy niezapraszanie na nią ludzi samotnych, którzy żyją obok nas – zauważył dyrektor warszawsko-praskiej Caritas ks. Dariusz Marczak. Stąd, jak podkreślił – chcąc ożywić tradycję – aby ‘pusty talerz’ został napełniony treścią, postanowiliśmy dać ludziom możliwość wsparcia tych, których z powodu różnych życiowych problemów nie stać na taki świąteczny posiłek.
Wysyłając sms na nr 72052 można wesprzeć zorganizowanie tegorocznej Wieczerzy Wigilijnej dla ubogich i bezdomnych w prowadzonych przez Caritas warszawsko-praską jadłodajniach w Warszawie, Mińsku Mazowieckim i Legionowie. Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego, już tradycyjnie, każdy z potrzebujących otrzyma także paczkę z produktami, które można wykorzystana na wigilijnym stole. Będą one wydawane 20 grudnia – poinformował ks. Marczak.
Codziennie w jadłodajni przy ulicy Lubelskiej w Warszawie wydawanych jest tysiąc posiłków. – Tak samo będzie i 24 grudnia – zapewnia dyrektor warszawsko-praskiej Caritas.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.