Drukuj Powrót do artykułu

Radio Plus przekaże 20 tys. zł na rzecz Domu Samotnej Matki w Łodzi

08.01.2018 , Radio Plus, Łódź, 08-01-2018 Ⓒ ℗

Redakcja Radia Plus przekaże 20 tys. zł na rzecz Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi. Pieniądze to część nagrody TOTUS TUUS, którą stacja otrzymała w ub. roku za audycję “Nocne Światła” Pawła Krzemińskiego w kategorii TOTUS Medialny im. bpa Jana Chrapka „za przybliżanie nauczania świętego Jana Pawła II”.

Wyróżnienie TOTUS TUUS składa się ze statuetki anioła autorstwa Wincentego Kućmy oraz nagrody pieniężnej. Redakcja przekazała 20 tys. zł na rzecz Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi. W domu schronienie znajdują matki z małymi dziećmi oraz kobiety w ciąży.

Nagrody TOTUS TUUS przyznawane są od 2000 roku przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jednym z pomysłodawców nagrody był biskup radomski Jan Chrapek, który zginął tragicznie w październiku 2001 r. Od trzeciej edycji nagrody, dla upamiętnienia zasług bp. Chrapka w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach, przyznawany jest TOTUS Medialny. Pozostałe kategorie Nagród TOTUS TUUS to: Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej, Promocja godności człowieka oraz Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.