Radio Watykańskie

Zginął koptyjski lekarz 2017-01-17

Zginął koptyjski lekarz

W Egipcie zamordowano koptyjskiego lekarza. Jest to już czwarty chrześcijanin zabity w tym kraju w ostatnich dniach. Budzi to poważne obawy w tamtejszej wspólnocie wyznawców Chrystusa, tym bardziej, że świadkowie zeznają, iż mordów dokonano z okrzykiem „Allah Akbar” na ustach.

Więcej...

Dzieci-uchodźcy napisały list do papieża 2017-01-17

Dzieci-uchodźcy napisały list do papieża

„Wierzymy, że nasz los może ulec zmianie. Mamy nadzieję na lepszą przyszłość dla naszych rodzin”. To słowa z listu jaki dzieci-uchodźcy napisały do papieża Franciszka w związku z obchodzonym w Kościele Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy.

Więcej...

Papież na IV Światowy Kongres Miłosierdzia w Manili 2017-01-15

Papież na IV Światowy Kongres Miłosierdzia w Manili

„Wszyscy korzystamy codziennie z miłosierdzia Boga wszechmogącego, gorliwie zabiegając o postępy na naszej duchowej drodze” – podkreśla Franciszek w liście do kard. Philippe’a Barbarina. Arcybiskupa Lyonu mianował swoim specjalnym wysłannikiem na Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia (WACOM – World Apostolic Congres On Mercy), który odbędzie się w przyszłym tygodniu, od 16 do 20 stycznia, w Manili.

Więcej...

Kolejne korytarze humanitarne we Włoszech 2017-01-15

Kolejne korytarze humanitarne we Włoszech

Kolejnych pięciuset uchodźców dotrze z Afryki do Włoch dzięki bezpiecznym korytarzom humanitarnym. Zapewnia je specjalne porozumienie podpisane przez przedstawicieli rządu Włoch, tamtejszego episkopatu i Wspólnoty św. Idziego.

Więcej...

Latynoamerykański "cud" Franciszka 2017-01-11

Latynoamerykański "cud" Franciszka

Okrzyknięto to latynoamerykańskim cudem papieża Franciszka. Na jego prośbę władze sześciu krajów Ameryki Łacińskiej udzieliły amnestii więźniom przetrzymywanym w zakładach karnych. W sumie na wolność wyszło 3615 osób. Gest „miłosierdzia władz” miał miejsce na Kubie, w Nikaragui, Boliwii, Paragwaju, Wenezueli i Salwadorze.

Więcej...

2 mln wiernych na procesji Czarnego Nazarejczyka 2017-01-10

2 mln wiernych na procesji Czarnego Nazarejczyka

Zaostrzone środki bezpieczeństwa towarzyszyły tradycyjnej procesji Czarnego Nazarejczyka, która przeszła w poniedziałek ulicami Manili. Władze szacują, że w trwających kilkanaście godzin obchodach w całym mieście wzięło udział 1 mln 800 tys. Filipińczyków.

Więcej...

Sekcja polska Radia Watykańskiego z nowym kierownikiem 2017-01-10

Sekcja polska Radia Watykańskiego z nowym kierownikiem

Sekcja polska Radia Watykańskiego ma od 9 stycznia nowego kierownika. Został nim ks. Paweł Pasierbek, jezuita.

Więcej...

Wyzwolono chrześcijańską dzielnicę Mosulu 2017-01-10

Wyzwolono chrześcijańską dzielnicę Mosulu

Irackie wojska rządowe odbiły z rąk dżihadystów wschodnią dzielnicę Mosulu. Przed zajęciem jej przez fundamentalistów z tzw. Państwa Islamskiego znajdowało się tam co najmniej 700 domów należących do chrześcijan, którzy po wypędzeniu ich przez islamistów w czerwcu 2014 r. schronili się w Irbilu.

Więcej...

Ewangelizacja priorytetem dla brazylijskiego Kościoła 2017-01-09

Ewangelizacja priorytetem dla brazylijskiego Kościoła

„Obecnie zajmujemy się głównie ewangelizacją Amazonii, ponieważ trudno znaleźć misjonarzy – kiedyś zakonnicy z Europy podejmowali ten wysiłek, teraz już nie” - powiedział kard. Sérgio da Rocha. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Brazylii w specjalnym wywiadzie udzielonym „L’Osservatore Romano” opisał priorytety wspólnoty kościelnej w kraju oraz wyzwania, jakie przed nią stoją.

Więcej...

Cyryl odprawił liturgię prawosławnego Bożego Narodzenia 2017-01-09

Cyryl odprawił liturgię prawosławnego Bożego Narodzenia

W soborze katedralnym Chrystusa Zbawiciela w Moskwie patriarcha Cyryl odprawił w nocy z 6 na 7 stycznia liturgię prawosławnego Bożego Narodzenia. W bezpośredniej transmisji telewizyjnej życzył Rosjanom bliższego kontaktu z Bogiem objawionym w betlejemskiej stajence.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook