Drukuj Powrót do artykułu

„Barka” na 100 gitar w 40. rocznicę wyboru Jana Pawła II

17 października 2018 | 10:04 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ

Tłumy radomian uczciły 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wieczorem, 16 października, na Placu Corazziego, zaśpiewano „Barkę” – ulubioną pieśń Jana Pawła II z udziałem prawie 100 gitarzystów.

– Bardzo piękna inicjatywa. Ci ludzie bardzo często nie pamiętają Jana Pawła II z autopsji, ale on żyje w nich. Żyje przez to, że to starsze pokolenie opowiada, mówi, że wszystko mu zawdzięczamy. To jest chyba najpiękniejszy owoc tych ostatnich 100 lat naszej ojczyzny – mówił bp Piotr Turzyński.

W trakcie spotkania swoim wspomnieniem związanym ze św. Janem Pawłem II podzielił się ks. Edward Poniewierski, kanclerz kurii diecezji radomskiej. – Z tego pontyfikatu powinniśmy wziąć dwa wątki: poczucie bliskości Boga i tych, którzy do Boga dążą. Idziemy razem, nie jesteśmy sami, potrzebujemy innych. Nie zamykajmy się w świecie wirtualnym. Nie siedźmy cały czas wpatrzeni w tych „komórach” i szukający innego świata. Szukajmy siebie nawzajem, żeby nie stracić kontaktów i więzi między sobą – mówił dalej ks. Poniewierski.

Organizatorem spotkania “Barka na 100 gitar” było Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu. – Pamiętam kolejne lata i zachowuję w pamięci Apel Młodych w dniu śmierci papieża w radomskiej katedrze. Gdy przyszła wieść o jego śmierci, płakaliśmy i nikt nie wstydził się łez. Potem w ciszy, którą także pamiętam, wracaliśmy do domów. A teraz czuję, że św. Jan Paweł II jest z nami i to mnie buduje i cieszy – mówiła Otylia Sałek z Duszpasterstwa Akademickiego.

– Myślę, że nasze spotkanie to początek czegoś nowego. Przez kilka lat spotykaliśmy się 2 kwietnia w rocznicę śmierci papieża, teraz – gdy jest już świętym – przychodzi czas, by spotykać się w rocznicę jego wyboru. Tak więc już dziś ogłaszamy: 16 października 2019 r. spotkajmy się i zagrajmy „Barkę” nie na 100 ale na 200 gitar – zachęca ks. Wilk.

W trakcie spotkania wystąpił zespół księży “Jak Najbardziej”. Był czas na Apel Jasnogórski i wspólną modlitwę dziesiątkiem Różańca.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.