Drukuj Powrót do artykułu

Radom: Caritas zachęca w Adwencie do akcji charytatywnych

06.12.2018 , rm, Radom Ⓒ ℗

Caritas Diecezji Radomskiej zachęca parafie do organizowania akcji charytatywnych w czasie Adwentu. Jednym z popularnych działań podejmowanych przez Parafialne Zespoły Caritas jest tzw. “Drzewko adwentowe”. Przy okazji Caritas złożyła podziękowania i życzenia wszystkim duszpasterzom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach w racji przypadającego jutro Dnia Wolontariusza.

Ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas zachęcił duszpasterzy do zorganizowania adwentowej akcji wpierającej najuboższych w parafiach. Drzewko adwentowe od wielu lat cieszy się bardzo dobrym odbiorem społecznym i angażuje wiernych. – Nie rezygnujmy, mimo rodzących się wątpliwości m.in. z racji rządowego programu 500+ – zwraca uwagę ksiądz Kowalski.

Proponuje, by w tym roku Drzewko adwentowe stało się sposobem na pomoc osobom starszym, samotnym i chorym długoterminowo. – To oni borykają się z problemami egzystencjalnymi. W wielu parafiach księża udadzą się z posługą sakramentalną przed świętami. Nadzwyczajni szafarze Eucharystii dotrą do części tych osób. Dyskretnie dostarczona paczka przez towarzyszącego posłudze wolontariusza, będzie podarunkiem, który pomoże radośniej przeżyć święta. To znakomita okazja do wsparcia i okazania braterskiej jedności. Służymy pomocą wszystkim, którzy zechcą rozpocząć tą akcje – informuje ks. Robert Kowalski.

Przy okazji Caritas złożyła podziękowania i życzenia wszystkim duszpasterzom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach w racji przypadającego jutro Dnia Wolontariusza. – Składamy serdeczne podziękowania i życzenia wszystkim księżom opiekunom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach naszej diecezji. Dziękujemy wszystkim za wspieranie inicjatyw prowadzonych przez Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas – powiedział ks. Robert Kowalski.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.