Drukuj Powrót do artykułu

Mała Faustynka z Okna Życia ma już prawnych rodziców

12.09.2017 , Radom / rm / wer Ⓒ ℗

Sample Fot. Dakota Corbin / unsplash.com

Dziewczynka pozostawiona pół roku temu w radomskim Oknie Życia, ma już prawnych opiekunów. Zakończyły się wszystkie wymagane procedury w tej sprawie, dzięki czemu dziewczynka ma rodzinę i dom.

Pierwotnie opiekunem prawnym była Elżbieta Stolarczyk, dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego przy Caritas Diecezji Radomskiej. Do 21 kwietnia nikt się nie zgłosił i nie udokumentował, że jest rodzicem dziewczynki. Dlatego po tym czasie dziecko zostało przekazane do adopcji. – Mała Faustynka ma już rodziców i dom. Ma wszystko, czego potrzebuje dziecko, czyli miłość rodziców – poinformowała Elżbieta Stolarczyk.

Czytaj także: Wrocław: kolejne dziecko w Oknie Życia

– Dla nas, jako ośrodka jest to ważny moment, bowiem idea funkcjonowania Okna Życia niesie ze sobą troskę i bezpieczeństwo dziecka, ale również anonimowość dla samej matki. Owszem, Faustynka na początku trochę była wychłodzona, ale dzisiaj jest zdrowa, rośnie i jest kochana – dodała dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego.

Dziewczynka została przyniesiona do Okna Życia przy ul. Struga 14 marca o godz. 4.20. Odnalazła ją jedna z zakonnic ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Opiekujące się tym miejscem siostry ochrzciły dziecko i nadały jej imię Faustyna.

Radomskie Okno Życia jest prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej. Znajduje się w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga 31. Działa od 2009 roku. Siostry czuwają przy nim całą dobę. Gdy dziecko pojawi się w Oknie, wzywają pogotowie. Dziecko jest badane i trafia do szpitala.

Wersja do druku

Przeczytaj także

13 września 2017 09:52

Parlament Europejski uznaje ochronę życia poczętego za przemoc wobec kobiet

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.