Radom: modlitwa za 280 zmarłych księży
03 listopada 2022 | 18:13 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ
Radomscy alumni modlili się za zmarłych kapłanów. Najpierw spotkali na zabytkowym cmentarzu przy ulicy Limanowskiego w Radomiu, przy grobie biskupów radomskich. A następnie w kaplicy Mszy świętej sprawowanej za zmarłych kapłanów, przewodniczył ks. Marek Adamczyk, rektor seminarium.
Modlitwie na cmentarzu przewodniczył ks. Jacek Mizak, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. – Gromadzimy się, aby wyrazić naszą modlitewną pamięć o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Nasza obecność jest wyrazem naszej wiary w życie wieczne – mówił ks. Mizak.
Diakon Bartosz Fijałkowski dodał, że coroczne spotkanie na cmentarzu jest wyrazem pamięci. – Dzisiaj myślimy o wszystkich kapłanach, którzy przekazywali nam wiarę i udzielali sakramentów – powiedział dk. Fijałkowski. Następnie zostały odczytane imiona i nazwiska zmarłych kapłanów od początku powstania diecezji radomskiej w marcu 1992 roku. Lista liczyła 280 nazwisk.
Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego każdego roku, w listopadzie, udaje się na cmentarz przy ulicy Limanowskiego w Radomiu i modli się za zmarłych kapłanów przy grobie biskupów radomskich, gdzie spoczywa bp Edward Materski, twórca diecezji i jej pierwszy ordynariusz, oraz biskupi pomocniczy: Adam Odzimek i Stefan Siczek. Klerycy odwiedzają także groby innych duszpasterzy i alumnów pochowanych na tej nekropolii, a wśród nich grób bp. Pawła Kubickiego, sufragana sandomierskiego, radomianina z pochodzenia, który został pochowany na tej nekropolii u końca II wojny światowej.
Po modlitwie na cmentarzu w seminaryjnej kaplicy sprawowana była Msza św. za zmarłych kapłanów. Przewodniczył jej ks. Marek Adamczyk, rektor seminarium duchownego w Radomiu.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.