Drukuj Powrót do artykułu

Radom: różaniec w obronie nienarodzonych

13 maja 2018 | 18:55 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ

Grupa radomian modliła się w niedzielne popołudnie na różańcu w intencji dzieci nienarodzonych. Publiczny Różaniec to cykliczne spotkanie, które odbywa się raz w miesiącu w tym samym dniu miesiąca i miejscu. Organizatorzy zapraszają każdego, kto chce pomodlić się wspólnie w intencji odnowy moralnej Polski i w obronie dzieci nienarodzonych.

Dzisiaj na apel Fundacji Pro – Prawo do Życia odpowiedziało ok. 50 osób. – Jestem przeciwna zabijaniu nienarodzonych dzieci. To mój obowiązek, żeby tutaj przyjść i pomodlić się – mówili uczestnicy modlitwy różańcowej. – Przecież nasz rodak, św. Jan Paweł II mówił, że naród, który zabija swoje dzieci, jest narodem bez przyszłości – dodawali inni.

Część osób, która modliła się na różańcu przyznała, że przyszła, bo oczekuje od polityków przegłosowania uchwały broniącej życia człowieka, którą poparło ponad 830 tys. osób. – Politycy nie powinni się kierować sondażami, czy poprzeć tę uchwałę, czy nie. Liczymy na wrażliwość polityków – mówili radomianie.

Publiczny Różaniec odbył się na parkingu przy teatrze Powszechnym w Radomiu. Fundacji Pro – Prawo do Życia organizuje też w Radomiu kurs dla pro-liferów. Odbędzie się on 19 maja od 10.00 do 16.30 w Duszpasterstwie Akademickim (ul. Górnicza 2). – Zapraszamy osoby zainteresowane tematem obrony życia, które szukają wiedzy, innych zaangażowanych ludzi czy skutecznych narzędzi do działania w tym obszarze – powiedziała jedna z liderek pro-life Irmina Boniecka.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.