Radom: Rycerze Kolumba zebrali używane rowery, odnowili i przekazali dla dzieci
17 kwietnia 2011 | 15:22 | rm Ⓒ Ⓟ
Rycerze Kolumba z Radomia zebrali używane rowery, wyremontowali i przekazali potrzebującym dzieciom. Akcja odbyła się podczas inauguracji sezonu rowerowego, który odbył się w Radomiu.
Inicjatorem akcji był Wielki Rycerz Rady św. Kazimierza, działającej przy parafii Matki Bożej Bolesnej Dariusz Wydra, właściciel zakładu rowerowego. Opowiada, że w czasie zbiórki dochodziło do zabawnych sytuacji. – Pewien pan przekazywał nam lepszy rower, a gorszy sobie zostawiał. To były naprawdę dary serca. Coś pozytywnego udało się nam zrobić i chwała ludziom za to, że chcieli w tym uczestniczyć – powiedział Dariusz Wydra, zapowiadając wznowienie akcji jesienią. Wiosennej edycji patronowało Radio Plus Radom.
Sezon rowerowy został zainaugurowany z udziałem Rycerzy Kolumba wspólnie z członkami Akcji Katolickiej. Trasa pierwszego rajdu wiodła od kościoła na Obozisku do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, gdzie cykliści zwiedzili pokój papieski. W ten sposób włączyli się w przygotowanie do uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II.
Projekt, który został dzisiaj podsumowany polegał na renowacji używanych rowerów, które po dokładnym przeglądzie wykonanym w autoryzowanym serwisie, zostały bezpłatnie przekazane dzieciom i młodzieży z rodzin potrzebujących.
W diecezji radomskiej jest już 300 Rycerzy Kolumba. Sprowadził ich do Polski abp Zygmunt Zimowski. Pierwsze Rady powstały w 2006 roku w Radomiu i Starachowicach. Rycerze na całym świecie prowadzą kuchnie dla biednych, zaopatrują inwalidów na całym świecie w wózki, w parafiach zachęcają młodych do akcji charytatywnych, organizują imprezy sportowe, fundują także stypendia dla kleryków. W Polsce jest 29 rad Rycerzy Kolumba, skupiających ok. 1,7 tys. osób.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.