Drukuj Powrót do artykułu

Zgromadzenie otwiera specjalistyczną poradnię dla dzieci

26.05.2017 , Radom / rm / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

Poradnię Rehabilitacji dla Dzieci otwierają w Radomiu księża ze Zgromadzenia Synów Niepokalanego Poczęcia. – Będziemy się specjalizować głównie przy zaburzeniach neurologicznych – powiedział pochodzący z Nigerii ks. Christogonus Nnaemeka Uche. Dzieło powstało po kilkunastu latach obecności w Polsce zgromadzenia, które sprowadził biskup Jan Chrapek.

Poradnia Rehabilitacji dla Dzieci będzie realizować kompleksowe wsparcie dla osób zaburzeniami neurologicznymi. Będą w niej pracować lekarz neurolog, psycholog, neurologopeda, rehabilitanci i dietetyk. – Jest dużo tego typu poradni dla dorosłych, mało dla dzieci. Dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć taką poradnię. To wszystko wpisuje się w apostolstwo szpitalne i edukacyjne, które są głównymi filarami naszej działalności duszpasterskiej – powiedział ks. Christogonus Nnaemeka Uche.

Poradnia Rehabilitacji dla Dzieci mieści się przy ul. Reja 28. W początkowym okresie działalności będzie świadczyła usługi płatne. Fundacja Montiana Polonia, która założyła dzieło, stara się także o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Występujące u dzieci zaburzenia neurologiczne to m.in. uporczywe bóle głowy lub migreny, zaburzenia rozwojowe i ruchowe, udar mózgu, zespół Gilles’a de la Tourette’a, czy mózgowe porażenie dziecięce i autyzm.

Czytaj także: Kindziuk, Sosnowska, Grysiak – nominacje do Nagrody dziennikarskiej Ślad

Zgromadzenie Synów Niepokalanego Poczęcia ma w Polsce tylko jeden dom. Sprowadził ich do Radomia śp. bp Jan Chrapek. Założycielem zgromadzenia był ojciec Alojzy Maria Monti – zwany ojcem sierot i sługą chorych. Umarł w 1900 r. W 2003 r. został beatyfikowany przez św. Jana Pawła II.

Zgromadzenie rozwija działalność sanitarną i edukacyjną na rzecz chorych, niepełnosprawnych, ludzi w podeszłym wieku, sierot, dzieci i młodzieży potrzebującej. Działalność charytatywna, poprzez różne formy i sposoby służenia, obejmuje również zaangażowanie w kulturę i formację człowieka.

Wersja do druku

Przeczytaj także

25 maja 2017 11:59

„Teraz i w godzinę śmierci”. Film o sile różańca

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.