Drukuj Powrót do artykułu

RADOŚĆ DAWANIA. Hanna Chrzanowska we wspomnieniach, listach, anegdotach.

04 maja 2018 | 12:48 | amir/marketing Ⓒ Ⓟ

Sample

RADOŚĆ DAWANIA. Hanna Chrzanowska we wspomnieniach, listach, anegdotach.

 Hanna Chrzanowska. Pierwsza polska błogosławiona pielęgniarka. To ona stworzyła w Polsce hospicjum domowe i opiekę wyręczającą dla rodzin osób przewlekle chorych. Przekonywała, że oprócz pomocy lekarsko-pielęgniarskiej trzeba dostarczyć niepełnosprawnym rozrywkę, umożliwić naukę i pracę, obdarzyć przyjaźnią i miłością, zabrać na wycieczkę, do kina czy teatru, a w prezencie kupić nową sukienkę. Troszczyła się też o duchowość. Angażowała studentów, młodzież, księży, kleryków, siostry zakonne,  organizowała rekolekcje. I wszystkich zarażała swym śmiechem i energią.

Radość dawania . Jedna z niewielu biografii Hanny Chrzanowskiej na rynku.

Książka oparta o listy i wspomnienia bliskich, znajomych i przyjaciół Hanny Chrzanowskiej, pozwala na poznanie nowej polskiej błogosławionej.

Dziękujemy Bogu za to, że byłaś wśród nas taka, jaka byłaś, z tą Twoją wielką prostotą, dobrocią, z tym wewnętrznym spokojem, a zarazem z tym wewnętrznym żarem, że byłaś wśród nas jakimś wcieleniem Chrystusowych błogosławieństw z Kazania na Górze. Byłaś dla mnie ogromną pomocą i oparciem. Kard. Karol Wojtyła podczas pogrzebu Hanny Chrzanowskiej w 1973 r.

Kup książkę Wydawnictwa Św. Stanisława BM

 

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.