Rady dla pielgrzymów w Medjugorje
08 grudnia 2010 | 11:10 | sz, materiał sponsorowany Ⓒ Ⓟ
Góra Objawień i wzgórze Kriżewac objęte są strefą ciszy. Pielgrzymi proszeni są także o nie zapalanie świec wotywnych i pozostawianie dewocjonaliów. Zaleca się założenie wygodnych, pełnych butów, gdyż droga na oba wzgórza prowadzi po ostrych kamieniach.
W kościele św. Jakuba odprawiane są Msze św. w różnych językach, także po polsku. Msze dla Polaków sprawowane są w dni powszednie o godz. 13., a w niedziele o 11.
Na terenie sanktuarium znajduje się biuro informacji, które organizuje program dla pielgrzymów. Tutaj też można wynająć przewodnika po ówczesnym powiadomieniu telefonicznym (nr tel./fax 00 387 36 651 988) lub poprzez e-mail: informacje@medjugorje.hr .
Z sanktuarium związana jest działalność różnych organizacji, których początek funkcjonowania wiąże się z osobą franciszkanina, ojca Slavka Barbarica. Po zakończeniu krwawego konfliktu w byłej Jugosławii założył on instytucję opiekuńco-wychowawczą „Matczyna wioska”. Zajęła się ona wychowaniem i troską o opuszczone i zaniedbane dzieci. Zainicjował także działanie Wspólnoty Cenacolo, by pomóc osobom uzależnionym od narkotyków. Pielgrzymi są tu mile widziani. Przebywająca tu młodzież chętnie daje świadectwo wyzwolenia od nałogu.
„Pielgrzymki po Europie” to seria 12 książek, które przydadzą się nie tylko pielgrzymującym do miejsc świętych Europy, ale także tym, którzy pozostając w domu pragną poznać słynące z cudów ośrodki kultu wiary chrześcijańskiej. Pierwszy przewodnik, dotyczący Fatimy i Góry św. Patryka, ukazał się w lutym. Kolejne tomy z serii zaprezentują Lourdes i Les Saintes Maries De La Mer (Francja), Santiago de Compostela i El Rocio (Hiszpania), Kalwarię Zebrzydowską (Polska) i Kavelaer (Niemcy), Amsterdam (Holandia) i Scherpenheuvel (Belgia) oraz Medjugorje (Bośnia) i Iona (Szkocja). Do każdej części dołączone są płyty DVD z filmami i reportażami na temat opisywanych miejsc.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.