Rekolekcje ewangelizacyjne

Redakcja ekai.pl, 2016-10-09

Rekolekcje ewangelizacyjne Fot. dotbenjamin - flickrCC

„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony” (J 3,16-17).

8-9 października 2016, „Prowadź mnie Panie prostą drogą. O relacjach, kryzysie, przebaczeniu, cierpieniu i miłości”. W trudnych chwilach życia codziennego oparcie daje nam Ewangelia i psychologia. Czy umiemy przebaczać, cierpieć i kochać? Prowadzenie dr Lidia Węgrzynowicz OPs (psycholog, filozof religii). Miejsce: Kraków, Domus Mater – Księża Sercanie, kontakt: 607 385 974, lidiateresaw@wp.pl, www.arsbenevivendi.com.

15 -16 października 2016r; Kurs formacyjne SNE „Nowe Życie z Bogiem”. Prowadzący: Bracia i siostry ze Stowarzyszenia Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach. Miejsce: Centrum Modlitwy i Ewangelizacji św. Pawła, ul. Bęczkowska 53a, 25-411 Kielce. Cel: Na tym kursie możesz odnowić swoją więź z Bogiem poprzez osobiste spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Zgłoszenie na stronie: www.rmissio.pl. Kontakt: tel. 41 368 57 03, 606 124 328, r.missio@complex.com.pl.

20 października -1 grudnia 2016r.; "Seminarium odnowy wiary - twoje żywe spotkanie z Chrystusem". Siedmiotygodniowe rekolekcje, przez które Bóg wzbudza człowieka do żywej wiary, do otwartości na działanie Ducha Świętego, oraz i przede wszystkim nawiązania relacji z Bogiem. Kiedy: Co tydzień w czwartek po wieczornej Mszy św. o 18:00. Prowadzący: Zygmunt Witkowski – wieloletni współorganizator i animator Seminariów Odnowy Życia w Duchu Świętym w Polsce i za granicą. Organizator: wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Święta Rodzina”, parafia Świętej Rodziny w Poznaniu przy współpracy z Archidiecezjalnym Ośrodkiem Odnowy w Duchu Świętym w Poznaniu.RejestracjaWięcej informacji.

4-6 listopada 2016, Kurs Jakub, organizator: SNE Zacheusz Wrocław, miejsce: Trzebnica k. Wrocławia. Informacje i zapisy: www.zacheusz.wroclaw.pl. Kurs Jakub to weekendowy kurs dla mężczyzn chcących lepiej realizować swą tożsamość w Kościele i w świecie. „Pragniemy, by każdy mężczyzna na wzór Jakuba podejmował walkę o swoją tożsamość jako syna, oblubieńca i ojca w wymiarze naturalnym i duchowym. Bez przyjęcia własnej tożsamości nie umiemy w pełni realizować własnego życia. Jeżeli pragniesz zwyciężać w Jezusie różne bariery, to przyjedź (…) Spotykamy się na wspólnej płaszczyźnie naturalnego powołania jako mężczyzny w dzisiejszym świecie i Kościele. Kursy te pomogły już wielu mężczyznom, którzy odkryli piękno i wagę swojej tożsamości”.

5-6 listopada 2016, „Między zmierzchem a świtem. O śmierci i narodzinach dla Nieba”. Utrata bliskiej osoby i żałoba spotyka każdego. Co religia katolicka mówi o śmierci? Czy średniowieczna ars moriendi – sztuka umierania jest ponadczasowa? Prowadzenie dr Lidia Węgrzynowicz OPs (psycholog, filozof religii). Miejsce: Kraków, Domus Mater – Księża Sercanie, kontakt: 607 385 974, lidiateresaw@wp.pl,  www.arsbenevivendi.com.

7-8 listopada 2016; Życiodajne Słowo. Prowadzący: ks. dr John Bashobora (Uganda). Miejsce: Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Jasionka Rzeszów. Rekolekcje są odpłatne (koszt 75 zł) i wymagają wcześniejszej rejestracji przez stronę internetową. Kontakt: mdrzeszow@wp.pl; www.rekolekcjerzeszow.pl.

18-20 listopada 2016, Emaus, organizator: SNE Zacheusz Wrocław, miejsce: Wrocław. Informacje i zapisy: www.zacheusz.wroclaw.pl. Jeśli odkryłeś Biblię i pragniesz ją nie tylko czytać, ale i rozumieć, przyłącz się do uczniów podążających z Jerozolimy do Emaus. To do nich dołącza się Nieznajomy, który w drodze wyjaśnia im Pisma. Nalegają, by pozostał z nimi. Poznanie Pisma doprowadza ich do poznania Jezusa. On sam zaprasza Ciebie do tego samego! Pragnie, by i Twoje serce pałało miłością
do Słowa Bożego, byś poznając Je i Nim się karmiąc nawiązywał głębszą relację z Jezusem – Słowem.

10-11 grudnia 2016, „Naucz nas kroczyć po wodzie, Panie. O wartości kryzysu w rozwoju”. Kryzys nie zawsze jest dramatem, przeciwnie może stać się skokiem w rozwoju. Pan Jezus i mistycy uczą nas radzić sobie z kryzysem i naszymi lękami. Prowadzenie dr Lidia Węgrzynowicz OPs (psycholog, filozof religii). Miejsce: Kraków, Domus Mater – Księża Sercanie, kontakt: 607 385 974, lidiateresaw@wp.pl, www.arsbenevivendi.com.

Komentarze (1)

Organizatorzy

2 lata, 3 miesiące temu

V Charymatyczne Dni Młodych
Hermanówka k. Białegostoku
PRAWDA - WOLNOŚĆ - ŻYCIE
26 - 29. 08. 14 r.
Rejestracja na ChDM: www.rekolekcje.bialystok.pl
Całkowity koszt, obejmujący noclegi i pełne wyżywienie, wynosi 120 zł. W razie problemów z pokryciem kosztów skontaktujcie się z organizatorami – nie chcemy aby finanse były powodem Waszej nieobecności.
Zapisy do 17.08!
Organizatorzy: Alumni Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku oraz wspólnota KAIROS

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook