Rekolekcje małżeńskie

Redakcja ekai.pl, 2017-01-20

Rekolekcje małżeńskie Fot. pixabay.com

„Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela” (Mt 19,5-6).

3-5 lutego 2017, Weekend Małżeński: Temperament pary małżeńskiej, Jak zrozumieć siebie i osobę, którą kochasz? Rekolekcje pomogą Wam zrozumieć wiele konfliktów w Waszym związku i docenić to, co niepowtarzalne w twoim partnerze i w tobie samym. Dzielące Was różnice są po prostu często wynikiem różnych typów Waszych osobowości. Przez modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskiej będziemy prosić Boga aby swoją łaską nas przemieniał. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

10-12 lutego 2017; Rekolekcje dla małżeństw. Rekolekcje oraz dni skupienia prowadzi ks. dr Jacek Stefański, biblista, urodzony w Izraelu, wieloletni ojciec duchowny i wykładowca Pisma świętego oraz języka hebrajskiego w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji kaliskiej, obecnie skierowany przez ks. biskupa Jerzego Mazura do posługi w zakresie kierownictwa duchowego, formacji rekolekcyjnej oraz biblijnej w pokamedulskim centrum areopagu nowej ewangelizacji w Wigrach. Zgłoszenia i wszelkie pytania pocztą elektroniczną recepcja@wigry.pro  lub tel. 87 566 2499 / www.wigry.pro.

10-12 lutego 2017: „Konflikty w małżeństwie i ich rozwiązywanie” – rekolekcje dla małżeństw, które są okazją do ponownego rozważenia Dobrej Nowiny o małżeństwie. Jest to propozycja skierowana szczególnie do małżonków, którzy potrzebują na nowo spojrzeć na swój związek, ponieważ doświadczają kryzysu i poszukują pomocy na drodze przebaczenia i pojednania. Rekolekcje te pomogą też uczestnikom umocnić miłość małżeńską i pogłębić życie duchowe w rodzinie. Prowadzący: o. Sylwester Cabała CSsR i p. Grażyna Karaś. Miejsce: dom rekolekcyjny „Góra Tabor”, Lubaszowa 33; 33-172 Siedliska k. Tuchowa. Kontakt i zapisy: 798 045 456, e-mail: goratabor@redemptor.pl Więcej informacji na stronie: www.cadr.redemptor.pl/lubaszowa.

24-26 lutego2017; Rekolekcje dla małżeństw - Pokochać intymność i budowanie więzi małżeńskich jeszcze mocniej, prowadzący: o. Ksawery Knotz OFM Cap, miejsce: Dom Zakonny Sióstr Miłosierdzia, Zakopane Skibówki 4a, kontakt: tel.: 690449906, urszulak9@gmail.com, www.duchowespotkaniasm.pl.

03 – 05 marca 2017; Rekolekcje dla małżonków „Na początku Bóg...”. Prowadzący: Bracia i siostry z „Koinonii św. Pawła” Stowarzyszenia Życia Apostolskiego w Kielcach. Miejsce: Centrum Modlitwy i Ewangelizacji św. Pawła, ul. Bęczkowska 53a, 25-411 Kielce. Zapraszamy małżeństwa, które pragną wspólnie z innymi umocnić swoje powołanie i wybór tworząc wspólnotę życia i miłości ze swoim współmałżonkiem i dziećmi.  Rekolekcje rozpoczynają się w piątek Eucharystią o godz. 18.00, a kończą w niedzielę o godz. 16.00. Zgłoszenie na stronie: www.rmissio.pl. Kontakt: tel. 41 368 57 03, 606 124 328, r.missio@complex.com.pl.

31 marca -2 kwietnia 2017, Weekend małżeński: Kocham Cię takim jakim jesteś. Akceptacja współmałżonka, Poruszymy problem wielu par małżeńskich. Żona lub mąż twierdzi, że kocha współmałżonka takim jakim jest, a następnie zaczyna przekształcać go w człowieka, którego sobie wymarzyła. Mąż odczuwa, że jest niedowartościowany i przeżywa frustrację płynącą z niemożności zadowolenia żony. To sprawiło, że zaczął się zastanawiać czy żona go naprawdę kocha. Przez modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskiej oraz odnowienie przyrzeczeń będziemy prosić Boga aby swoją łaską nas przemieniał. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

31 marca - 2 kwietnia 2017, Chrześcijańska Duchowość Małżeńska – dzisiaj. Rekolekcje mają pomóc żyć sakramentem małżeństwa na co dzień w duchu Ewangelii. Doświadczenia małżeństw z Ruchu END pokazują, że małżeństwo nie jest żadnym przeżytkiem, a duchowość życia małżeńskiego jest dopiero przez chrześcijan odkrywana. Rekolekcje z opieką nad dziećmi. Prowadzący: Katarzyna i Marek Rymsza, Ksiądz Wojciech Sadłoń SAC, miejsce: Popowo Letnisko (okolice Somianki)
zapisy na stronie www.end.org.pl.


29 kwietnia – 3 maja 2017, Warsztaty dla par - 5 języków miłości w związku. Zazwyczaj używamy swojego własnego języka i frustrujemy się, gdy nasz współmałżonek nie rozumie tego, co chcemy mu zakomunikować. Pragniemy, by okazywał nam miłość w ten sam sposób co my, jednocześnie wysyłając sygnały, których może nie rozumieć. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

19-21 maja 2017; Kurs Wspólna Droga. To kurs dla małżeństw. JAKIEJ ZMIANY DZIŚ POTRZEBUJE TWOJE MAŁŻEŃSTWO? Chcesz budować głęboką relację? Chcesz doświadczyć uzdrawiającej mocy przebaczenia? Chcesz wzmocnić więź małżeńską? Ta WSPÓLNA DROGA jest dla TWOJEGO MAŁŻEŃSTWA! – zapisz się i przyjedź ze współmałżonkiem. Miejsce: Centrum Spotkań i Dialogu Krzydlina Mała 69. Organizator: Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” we Wrocławiu, tel. 603 991 102 (godz. 8.00-16.00) sne@zacheusz.wroclaw.pl. Zapisy: www.zacheusz.wroclaw.pl.

26-28 maja 2017, Weekend Małżeński: Jak okazywać żonie miłość, aby czuła się kochana? Celem warsztatu jest zdobycie umiejętności w wyjściu na przeciw oczekiwaniom żony i zrozumieniu potrzeb jej kobiecego serca. Poznanie specyfiki kobiecych potrzeb dotyczących zapotrzebowania na miłość będzie głównym motywem naszej pracy. Dialog w parach małżeńskich stanie się szansą na wypracowanie nowej perspektywy zaspokajania potrzeb. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

23-25 czerwca 2017, Weekend Małżeński: Mistyka seksu. Seks raczej nie kojarzy się nam z mistyką, a mistyka najczęściej rozumiana jest jako rzeczywistość zarezerwowana dla osób duchownych. Jednak czy jesteśmy tego świadomi czy nie, tęsknimy za miłością wierną, czystą i bezinteresowną. Marzymy o fizycznym i duchowym zjednoczeniu seksualnym, a tak często czujemy się oszukani, zagubieni i niespełnieni. Tylko zrozumienie i uznanie prawdy o seksualności pozwoli człowiekowi poczuć się naprawdę szczęśliwym i kochanym. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

26-30 lipca 2017, Warsztaty dla par – Blisko, blisko, coraz bliżej. Celem warsztatu jest zdobycie umiejętności budowania relacji z partnerem w taki sposób, aby było nam do siebie coraz bliżej. Ponieważ na więź małżeńską składają się trzy tworzące ją płaszczyzny: współrozumienie, współodczuwanie i współdziałanie, dlatego chcemy je rozwijać i w ten sposób ją wzmacniać. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

4-6 sierpnia 2017, Warsztaty dla Rodzica: Nie daj złości za wygraną. Nie tylko dla małżonków. O dzieciach sprawiających kłopoty wychowawcze mówi się wiele: że potrafią świetnie manipulować ludźmi, wciąż starają się zwracać na siebie uwagę, brakuje im motywacji, są uparte, nieposłuszne, nieustępliwe, zepsute, władcze, oporne, aroganckie i nie można ich opanować. Chcesz zmienić swoje podejście do emocji dziecka, zacząć je rozumieć i w ten sposób pomóc sobie samemu w zrozumieniu siebie? Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap i Fundacja Kurs na Miłość, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

9-13 sierpnia 2017, Warsztaty dla par – Chcę Cię zrozumieć przez dialog. Celem warsztatów jest zdobycie praktycznych umiejętności w prowadzeniu małżeńskiej komunikacji. Przeważająca większość trudności w małżeństwie ma swoje źródło w nieumiejętności rozmawiania ze sobą. Nie tylko przerywamy sobie nawzajem, ale w ogóle nie słuchamy siebie. Nauczmy się spotkania w dialogu. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

22-24 września 2017, Weekend Małżeński: Jak układać relacje z teściami? Celem warsztatu jest uświadomienie sobie potrzeby budowania właściwych relacji z naszymi rodzicami oraz rodziców z własnymi dziećmi, które zakładają własną rodzinę. „Problem teściów” jest złożony (i delikatny zarazem), niż to się wydaje. Można zaryzykować twierdzenie, że podstawowym źródłem i kwintesencją problemów na linii młodzi-teściowie jest brak pełnego zastosowania się w życiu do słów Pisma świętego: „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą oboje jednym ciałem” (Mt 19, 5). Właśnie brak opuszczenia zarówno fizycznego, jak i uczuciowego lub opaczne rozumienie pojęcia „opuszczenie" to najgłębsze przyczyny nieporozumień, napięć i bólu w omawianym problemie. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

6-8 października 2017, Weekend Małżeński: Miłość cierpliwa jest. Celem warsztatu jest zdobycie praktycznych umiejętności w pracy nad swoimi słabymi stronami temperamentu. Wszyscy mamy dobre i złe strony - cechy pozytywne, ale i takie, które wywołują negatywne reakcje otoczenia. Bardzo często te same cechy można uznać za wady i zalety, w zależności od siły ich natężenia, a wiele pozytywnych cech doprowadzonych do skrajności staje się wadami. Warto, aby każdy z nas, zwłaszcza w relacji małżeńskiej, zajrzał do swojego wnętrza i odszukał te znamiona, póki nie będzie za późno. Przez modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskiej będziemy prosić Boga aby swoją łaską nas przemieniał. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

6-8 października 2017; Małżeństwo – więź, w której mieszka Boża miłość. (Amoris Laetitia 315) Miejsce: Ognisko Miłości (Olsza, koło Rogowa, archidiecezja łódzka); Prowadzący: Bogdan Kosztyła - mąż i ojciec czworga dzieci; teolog i psycholog; ks. Sławomir Sosnowski – ojciec wspólnoty Ognisko Miłości. Kontakt: tel. 693 468 233 lub 42 874 86 05; mail: olszaognisko@gmail.com; Zapisy: www.ogniskomilosci.pl

3-5 listopada 2017, Weekend dla Wszystkich: Rytm płodności – rytmem miłości. Warsztaty podczas których chcemy dostrzec wzajemną zależność pomiędzy rytmem płodności pary małżeńskiej a rytmem pragnienia bliskości i miłości małżonków. Uczestnicy warsztatów poznają: znaczenie i wartość ekologii płodności, nowoczesne metody rozpoznawania płodności, reguły postępowania w sytuacjach szczególnych takich jak: rozpoznawanie płodności po urodzeniu dziecka, rozpoznawanie płodności w premenopauzie oraz po odstawieniu tabletki hormonalnej. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

1-3 grudnia 2017, Weekend Małżeński: Moc Sakramentu Małżeństwa. Nauczymy się: o co chodzi w tym tajemniczym słowie "sakrament"; z jakiego powodu zawarty sakrament małżeństwa nie chroni od rozpadu związku?; dlaczego warto żyć sakramentalnością naszego związku na co dzień i na czym to polega?; co to znaczy Boża moc dla relacji małżeńskiej i jaką obietnicę składa Bóg w sakramencie małżeństwa; zrozumiemy w jaki sposób Jezus i Maryja stale patrzą na moje małżeństwo; będziemy mogli pokazać Panu naszą "wodę" w związku, aby On przemienił ją w "wino". Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.


Spotkania Małżeńskie:

Spotkania Małżeńskie – warsztatowe rekolekcje dla małżeństw – mają na celu pogłębienie, odnowienie, a nieraz odbudowanie miłości małżeńskiej. Podstawową formą pracy są dwudniowe spotkania o charakterze rekolekcji zamkniętych, które prowadzone są w duchu dialogu męża i żony. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska rozwijała się. Są szczególnie pomocne dla par przeżywających kryzys małżeński. Więcej informacji na www.spotkaniamalzenskie.pl. Poniżej terminy i miejsca rekolekcji:

28-30 października 2016; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Toruń; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie, e-mail: spotkania.torun@interia.pl, tel. 669 210 388.

11-13 listopada 2016; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Rzeszów; Zapisy: Anna i Ryszard Jurkowie, tel. 663 366 306.

18-20 listopada 2016; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Gdynia; Zapisy: Maria i Janusz Długońscy, e-mail: kontakt@spotkaniagdynia.pl, tel. (58) 719 54 04.

18-20 listopada 2016; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Kazimierz Biskupi k. Konina; Zapisy: Katarzyna i Tomasz Rybarczykowie, e-mail: katarzyna.rybarczyk@gmail.com, tel. 515 45 31 31.

25-27 listopada 2016; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Jelenia Góra; Zapisy: Irena i Ryszard Orzelscy, e-mail: irena03@poczta.onet.pl, tel. (75) 643 25 39, 691 832 539.

25-27 listopada 2016; rekolekcje pogłębiające dla małżeństw ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb psychicznych; Toruń; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie
e-mail: spotkania.torun@interia.pl, tel. 669 210 388.

2-4 grudnia 2016; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Porszewice; Zapisy: Krystyna i Jacek Pawlak e-mail: kjpawlak@spotkaniamalzenskie-lodz.pl, Tel.: 509-028-498, 518-902-490

2-4 grudnia 2016; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Gietrzwałd; Zapisy: Anna i Daniel Dramowiczowie e-mail: spotkajnas@interia.pl, Tel: 603 713 291

9-11 grudnia 2016; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Olsztyn k. Częstochowy; Zapisy: Marta i Mariusz Kaweccy e-mail: smczwa@gmail.com, Tel: 784 995 092

9-11 grudnia 2016; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Łagiewniki; Zapisy: Edyta i Jakub Choczewscy e-mail: zgloszenia.krakow@spotkaniamalzenskie.pl, Tel: 731 765 410

9-11 grudnia 2016; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: spotkania.torun@interia.pl, Tel: 669 210 388

9-11 grudnia 2016; rekolekcje pogłębiające dla małżeństw ze szczególnym uwzględnieniem temperamentów; Bielsko-Biała; Zapisy: Krystyna i Krzysztof Jonkiszowie e-mail: spsmbb@gmail.com, Tel: 606 220 111

9-11 grudnia 2016; rekolekcje dla powtórnych związków po rozwodzie; Sulejówek; Zapisy: Irmina i Krzysztof Antoszkiewiczowie e-mail: antoszkiewiczowie@spotkaniamalzenskie.pl, Tel: (22) 815 30 97, 605 588 121

13-15 stycznia 2017; rekolekcje pogłębiające dla małżeństw ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb psychicznych; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: spotkania.torun@interia.pl, Tel: 669 210 388

3-5 lutego 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Bardo; Zapisy: Alicja i Wiesław Ściegienkowie e-mail: sciegienko@spotkaniamalzenskie.pl, Tel: 509 322 012, 515 081 321

10-12 lutego 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: spotkania.torun@interia.pl, Tel: 669 210 388

17-19 lutego 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Bardo; Zapisy: Alicja i Wiesław Ściegienkowie e-mail: sciegienko@spotkaniamalzenskie.pl, Tel: 509 322 012, 515 081 321

3-5 marca 2017; rekolekcje pogłębiające ze szczególnym uwzględnieniem temperamentów; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: spotkania.torun@interia.pl, Tel: 669 210 388

21-23 kwietnia 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: spotkania.torun@interia.pl, Tel: 669 210 388

12-14 maja 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Bardo; Zapisy: Alicja i Wiesław Ściegienkowie e-mail: sciegienko@spotkaniamalzenskie.pl, Tel: 509 322 012, 515 081 321

19-21 maja 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Bardo; Zapisy: Alicja i Wiesław Ściegienkowie e-mail: sciegienko@spotkaniamalzenskie.pl, Tel: 509 322 012, 515 081 321

28-30 lipca 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: spotkania.torun@interia.pl, Tel: 669 210 388

6-8 października 2017; rekolekcje pogłębiające dla małżeństw ze szczególnym uwzględnieniem temperamentów; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: spotkania.torun@interia.pl, Tel: 669 210 388

20-22 października 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: spotkania.torun@interia.pl, Tel: 669 210 388

17-19 listopada 2017; rekolekcje pogłębiające dla małżeństw ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb psychicznych; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: spotkania.torun@interia.pl, Tel: 669 210 388

Komentarze (22)

bas

4 lata, 8 miesięcy temu

i w tym cały ambaras aby dwoje chciało naraz pozdrawiam oboje małżonków,którzy próbują odszukać się na nowo.Mi już zabrakło sił i nie wiem co dalej robić...?

Odpowiedz

Tadeusz

4 lata, 2 miesiące temu

Bas, trafnie to ująłęś. Praktycznie w KK brak jest rekolekcji i poradni dla małżeństw w kryzysie. U mnie podobnie - miesiące abstynencji i pomyśleć oboje jesteśmy tak blisko kościoła (formacja). Też już nie widzę ratunku. Żony się 'modlą', a zaniedbują to co w małżeństwie najważniejsze. Trzymaj się. Może coś/ktoś natchnie nasze żony.

Odpowiedz

teresa

2 lata, 4 miesiące temu

nie tylko zony sie modla. mezowie tez zdarzaja bardzo zaaferowani modlitwa i nie dostrzegaja ani zony ani dzieci. Intrweniuja z przypadku gdy cos w nich udeza.I padaja slowa trudne;jestes zla matka i zona. Nie budujesz wspolnoty, i sami sie zamykaja na modlitwie w pokoju albo uciekaja do kosciola.Dialog sie konczy i po chwili okazuje sie ze oprocz dachu nad glowa nie ma nic. nie wiadomo jak wrocic

Odpowiedz

magdalena

1 rok, 8 miesięcy temu

jesli chodzi o abstynencję w łóżku to powiem że mój mąż odkąd został uwolniony przez Jezusa nie ma potrzeb łóżkowych , więc może zamiast zwalać winę na żonę to trzeba się o uwolnienie modlić?

Odpowiedz

wabra

2 lata, 11 miesięcy temu

Polecam stronę Wspólnoty Trudnych Małżeństw: sychar.org
a także stronę z rekolekcjami: rekolekcje.sychar.org
Pozdrawiam serdecznie :)

Odpowiedz

Ela

1 rok, 12 miesięcy temu

bardzo prosze jezeli pani moze o podanie mi jak moge ta strone znalesc jak sie nazywa i czy moge ja znalesc w internecie mieszkam w niemczech i bardzo bym byla szczesliwa jezeli bym mogla z takich rekolekcji skorzystac dziekuje i pozdrawiam Ela.

Odpowiedz

mąż

7 miesięcy, 4 tygodnie temu

jeśli chodzi o sychar to jakaś diabelska sekta moja żona chodzi na spotkania od 3 lat jako jedyna jest w malżeństwie reszta same rozwódy i tłuką jej do głowy że w małżeństwie nie ma żadnych domowych obowiązków bo przysięga dotyczy milości wierności i uczciwości nie zaś prania sprzątania czy wspolnego spania chodzi dokladnie o sychar w Rychłaldzie sekta i dewocja

Odpowiedz

wabra

2 lata, 11 miesięcy temu

Polecam stronę Wspólnoty Trudnych Małżeństw: sychar.org
a także stronę z rekolekcjami: rekolekcje.sychar.org
Pozdrawiam serdecznie :)

Odpowiedz

Majka

4 lata, 3 miesiące temu

Witam,jestem świeżo po rekolekcjach w Czechowicach-Dziedzicach,nasze małżeństwo nie tylko podniosło się z gruzów,ale także odnaleźliśmy się na nowo,na nowo sie w sobie zakochaliśmy,wiemy co do siebie czujemy,czego oczekujemy....w tym klasztorze dzieją się cuda !i to mówiło 60 innych ludzi,nie tylko my jesteśmy tego zdania,tak że jeśli komuś ciężko,niech dzwoni do p.Teresy Malickiej(kolejka długa) i niech czeka na zaproszenie ,bo WARTO !!!!!!!

Odpowiedz

Ania

4 lata, 3 miesiące temu

Proszę o umieszczenie informacji i rekolekcjach dla małżeństw niepłodnych. Więcej informacji na stronie :

http://abrahamisara.pl/wydarzenia/8-12-krakow-z-nich-zas-najwieksza-jest-milosc/

Odpowiedz

Wiesia

1 rok, 8 miesięcy temu

9-12.07.2015 - Licheń - Rekolekcje uzdrowienia dla małżeństw, które pragną potomstwa
http://www.rdm.jezusnastadionie.pl

Odpowiedz

WR

4 lata, 2 miesiące temu

No i oczywiście Spotkania Małżeńskie:
www.spotkaniamalzenskie.pl

Odpowiedz

Ewa

3 lata, 5 miesięcy temu

Witam,
miałabym prośbę o informacji o II Antoniańskim Dniu Skupienia w dniu 13 pażdziernika w Sanktuarium św. Antoniego w Ratowie k. Mławy. Podczas I Dnia Skupienia poza wspólną modlitwą, można było skorzystać m.in. z porady psychologa, doradcy rodzinnego, ojca duchownego oraz powierzyć swoje rodzinne i małżeńskie problemy wstawiennictwu św. Antoniego z Padwy, który jest m.in. patronem małżonków i narzeczonych.

Więcej informacji na temat II Antoniańskiego dnia Skupienia dostępnych jest na stronie www.sanktuarium-ratowo.pl.

Informacji udziela również Stowarzyszenie Komitet Społeczny Ratujmy Ratowo tel. 515 822 076 e-mail: komitetspolecznyratowo@wp.pl

Odpowiedz

Ilona

2 lata, 12 miesięcy temu

A 2014 rok jak ma zaplanowane rekolekcję

Odpowiedz

Marzena

2 lata, 10 miesięcy temu

Zapraszam na rekolekcje Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR które odbędą się od 14-16 marca 2014r. Więcej inf na stronie:http://opole-jacka.sychar.org/

Odpowiedz

Werofen

1 rok, 12 miesięcy temu

Mozecie polecic konkretne osoby prowadzacych lub spowiednikow danych rekolekcji?

Odpowiedz

AleK

1 rok, 9 miesięcy temu

Jakie rekolekcje polecicie małżeństwu z prawie 30-letnim stażem, które jest w kryzysie, wypaliło się, ma trudności z rozmową a na dodatek od ponad roku nie dzieli łoża?
Dorosłe dzieci nie mogą już słuchać "cichych" zgrzytów między rodzicami...

Odpowiedz

Ela

1 rok, 8 miesięcy temu

nam wkrótce minie 36 lat małżeństwa, kryzysy były różne, wynikające głównie z egoizmu - ostatni 5 lat temu, najgorszy. Spokój wzajemny powrócił po wewnętrznym uspokojeniu duszy przy udziale dobrego duszpasterza, który przypominał: wybaczaj, zapominaj, nie wywlekaj złego, chwal. Wspominajcie wspólne ciepłe chwile i cieszcie się, że jest do kogo się przytulić. Acha, i trzeba pozbyć się z domu telewizorni, ileż jest teraz czasu na oglądanie z miłością siebie (nawzajem). zacznijcie od nowa! powiedz: "ach, jak ja cię kiedyś kochałem"

Odpowiedz

Ela

1 rok, 8 miesięcy temu

jak to "nie dzieli łoża" - absolutnie niedopuszczalne, natychmiast do łóżka, razem. I poczytać razem starą, dobrą, Wisłocką

Odpowiedz

Julia

1 rok, 8 miesięcy temu

Zdecydowanie Kanę organizowaną przez wspólnotę Chemin neuf.Prowadzą to inne małżeństwa, które dzielą się swoimi świadectwami. Jest pięknie, nienachalnie i mocno.
Moi przyjaciele skorzystali i to był piękny początek nowej drogi.
Myśmy byli na weekendzie formacyjnym i tez się podziało- codziennie odkrywamy nowe owoce. Teraz wybieramy się na Kanę rodzina.
Podaję link do strony: http://www.chemin-neuf.pl/cana-couples-familles-pl/kana-2014-malzenstwa-i-rodziny
Powodzenia

Odpowiedz

Anna

1 rok, 7 miesięcy temu

Polecam rekolekcje w Czechowicach-Dziedzicach. W kryzysach małżeńskich trzeba szukać pomocy ponieważ sami nie zawsze potrafimy sobie poradzić. Tam znalazło pomoc już nie jedno małżeństwo, moje również.
Tak jak wcześniej ktoś napisał w tym klasztorze naprawdę dzieją się cuda.

Odpowiedz

Ewelina

1 rok temu

Zapraszamy do Nysy na rekolekcje "Akt Małżeński - szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem" w dniach 4-6 marca 2016 r. Rekolekcje poprowadzi O. Ksawery Knotz. Szczegóły na www.ddf.nysa.pl oraz 77 448 40 24.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook