Rekolekcje dla par niesakramentalnych

Redakcja eKAI.pl, 2016-03-08

„Miłość zakrywa wiele grzechów” (1 P 4,8).

9-11 grudnia 2016Zrozum mnie, Kochanie! Wejść na drogę szanowania wzajemnych różnic. To propozycja dla małżeństw oraz par niesakramentalnych, prowadzona metodą warsztatową, gdzie pracuje się wyłącznie w bliskości i dialogu ze swoim współmałżonkiem. To szansa na rozwój i czas sprezentowany sobie nawzajem. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu pod Warszawą, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

13-15 stycznia 2017, Weekend Małżeński: Spotkać się w dialogu – ćwiczenia. Celem warsztatów jest poznanie podstaw komunikacji małżeńskiej oraz zdobycie praktycznych umiejętności w małżeńskiej komunikacji. Małżeństwo jest związkiem o szczególnym, intymnym charakterze. Do budowania wzajemnej więzi i podtrzymania miłości konieczna jest prawidłowa komunikacja. Gdy jest odpowiednio efektywna prowadzi do lepszego zrozumienia i budowania poczucia małżeńskiej jedności. Nauczmy się spotkania w dialogu. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.
3-5 lutego 2017, Weekend Małżeński: Temperament pary małżeńskiej. Jak zrozumieć siebie i osobę, którą kochasz? Rekolekcje pomogą Wam zrozumieć wiele konfliktów w Waszym związku i docenić to, co niepowtarzalne w twoim partnerze i w tobie samym. Dzielące Was różnice są po prostu często wynikiem różnych typów Waszych osobowości. Przez modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskiej będziemy prosić Boga aby swoją łaską nas przemieniał. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

31 marca -2 kwietnia 2017, Weekend małżeński: Kocham Cię takim jakim jesteś. Akceptacja współmałżonka. Poruszymy problem wielu par małżeńskich. Żona lub mąż twierdzi, że kocha współmałżonka takim jakim jest, a następnie zaczyna przekształcać go w człowieka, którego sobie wymarzyła. Mąż odczuwa, że jest niedowartościowany i przeżywa frustrację płynącą z niemożności zadowolenia żony. To sprawiło, że zaczął się zastanawiać czy żona go naprawdę kocha. Przez modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskiej oraz odnowienie przyrzeczeń będziemy prosić Boga aby swoją łaską nas przemieniał. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

29 kwietnia – 3 maja 2017, Warsztaty dla par - 5 języków miłości w związku. Zazwyczaj używamy swojego własnego języka i frustrujemy się, gdy nasz współmałżonek nie rozumie tego, co chcemy mu zakomunikować. Pragniemy, by okazywał nam miłość w ten sam sposób co my, jednocześnie wysyłając sygnały, których może nie rozumieć. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.


26-28.05.2017, Weekend Małżeński: Jak okazywać żonie miłość, aby czuła się kochana? Celem warsztatu jest zdobycie umiejętności w wyjściu na przeciw oczekiwaniom żony i zrozumieniu potrzeb jej kobiecego serca. Poznanie specyfiki kobiecych potrzeb dotyczących zapotrzebowania na miłość będzie głównym motywem naszej pracy. Dialog w parach małżeńskich stanie się szansą na wypracowanie nowej perspektywy zaspokajania potrzeb. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej:www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

23-25 czerwca 2017, Weekend Małżeński: Mistyka seksu. Seks raczej nie kojarzy się nam z mistyką, a mistyka najczęściej rozumiana jest jako rzeczywistość zarezerwowana dla osób duchownych. Jednak czy jesteśmy tego świadomi czy nie, tęsknimy za miłością wierną, czystą i bezinteresowną. Marzymy o fizycznym i duchowym zjednoczeniu seksualnym, a tak często czujemy się oszukani, zagubieni i niespełnieni. Tylko zrozumienie i uznanie prawdy o seksualności pozwoli człowiekowi poczuć się naprawdę szczęśliwym i kochanym. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

26-30 lipca 2017, Warsztaty dla par – Blisko, blisko, coraz bliżej. Celem warsztatu jest zdobycie umiejętności budowania relacji z partnerem w taki sposób, aby było nam do siebie coraz bliżej. Ponieważ na więź małżeńską składają się trzy tworzące ją płaszczyzny: współrozumienie, współodczuwanie i współdziałanie, dlatego chcemy je rozwijać i w ten sposób ją wzmacniać. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

4-6 sierpnia 2017, Warsztaty dla Rodzica: Nie daj złości za wygraną. Nie tylko dla małżonków. O dzieciach sprawiających kłopoty wychowawcze mówi się wiele: że potrafią świetnie manipulować ludźmi, wciąż starają się zwracać na siebie uwagę, brakuje im motywacji, są uparte, nieposłuszne, nieustępliwe, zepsute, władcze, oporne, aroganckie i nie można ich opanować. Chcesz zmienić swoje podejście do emocji dziecka, zacząć je rozumieć i w ten sposób pomóc sobie samemu w zrozumieniu siebie? Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap i Fundacja Kurs na Miłość, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

9-13 sierpnia 2017, Warsztaty dla par – Chcę Cię zrozumieć przez dialog. Celem warsztatów jest zdobycie praktycznych umiejętności w prowadzeniu małżeńskiej komunikacji. Przeważająca większość trudności w małżeństwie ma swoje źródło w nieumiejętności rozmawiania ze sobą. Nie tylko przerywamy sobie nawzajem, ale w ogóle nie słuchamy siebie. Nauczmy się spotkania w dialogu. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

22-24 września 2017, Weekend Małżeński: Jak układać relacje z teściami? Celem warsztatu jest uświadomienie sobie potrzeby budowania właściwych relacji z naszymi rodzicami oraz rodziców z własnymi dziećmi, które zakładają własną rodzinę. „Problem teściów” jest złożony (i delikatny zarazem), niż to się wydaje. Można zaryzykować twierdzenie, że podstawowym źródłem i kwintesencją problemów na linii młodzi-teściowie jest brak pełnego zastosowania się w życiu do słów Pisma świętego: „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą oboje jednym ciałem” (Mt 19, 5). Właśnie brak opuszczenia zarówno fizycznego, jak i uczuciowego lub opaczne rozumienie pojęcia „opuszczenie" to najgłębsze przyczyny nieporozumień, napięć i bólu w omawianym problemie. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

6-8 października 2017, Weekend Małżeński: Miłość cierpliwa jest. Celem warsztatu jest zdobycie praktycznych umiejętności w pracy nad swoimi słabymi stronami temperamentu. Wszyscy mamy dobre i złe strony - cechy pozytywne, ale i takie, które wywołują negatywne reakcje otoczenia. Bardzo często te same cechy można uznać za wady i zalety, w zależności od siły ich natężenia, a wiele pozytywnych cech doprowadzonych do skrajności staje się wadami. Warto, aby każdy z nas, zwłaszcza w relacji małżeńskiej, zajrzał do swojego wnętrza i odszukał te znamiona, póki nie będzie za późno. Przez modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskiej będziemy prosić Boga aby swoją łaską nas przemieniał. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

3-5 listopada 2017, Weekend dla Wszystkich: Rytm płodności – rytmem miłości. Warsztaty podczas których chcemy dostrzec wzajemną zależność pomiędzy rytmem płodności pary małżeńskiej a rytmem pragnienia bliskości i miłości małżonków. Uczestnicy warsztatów poznają: znaczenie i wartość ekologii płodności, nowoczesne metody rozpoznawania płodności, reguły postępowania w sytuacjach szczególnych takich jak: rozpoznawanie płodności po urodzeniu dziecka, rozpoznawanie płodności w premenopauzie oraz po odstawieniu tabletki hormonalnej. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: piotrzet1972@gmail.com; tel. 504.328.796.

1-3 grudnia 2017, Weekend Małżeński: Moc Sakramentu Małżeństwa. Nauczymy się: o co chodzi w tym tajemniczym słowie "sakrament"; z jakiego powodu zawarty sakrament małżeństwa nie chroni od rozpadu związku?; dlaczego warto żyć sakramentalnością naszego związku na co dzień i na czym to polega?; co to znaczy Boża moc dla relacji małżeńskiej i jaką obietnicę składa Bóg w sakramencie małżeństwa; zrozumiemy w jaki sposób Jezus i Maryja stale patrzą na moje małżeństwo; będziemy mogli pokazać Panu naszą "wodę" w związku, aby On przemienił ją w "wino". Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl.

Komentarze (10)

franek

4 lata, 9 miesięcy temu

A kiedy rekolekcje dla osób samotnych porzuconych przez współmałżonka?

Odpowiedz

Jagoda

4 lata, 9 miesięcy temu

Można wybrać się na rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego/przebaczenia, .. . Polecam przebaczyć byłej/emu,i polecić wszystko Bogu"Zajmij się sprawami Boga, On zajmie się Twoimi"

Odpowiedz

zbyszek

1 rok, 5 miesięcy temu

Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu organizuje takie rekolekcje w dniach 11-13 grudnia 2015. Zobacz: www.centrum.saletyni.pl

Odpowiedz

kalina

4 lata, 6 miesięcy temu

do franka; takich rekolekcji nie znajdziesz, bo w Kościele nie dba się o porzuconych, tylko o porzucających

Odpowiedz

W kryzysie

4 lata, 5 miesięcy temu

Do Kaliny i Franka.
Oczywiście, że Kościół dba o porzuconych.
Bóg o nich/ nas dba.
Polecam ogólnopolską Wspólnotę Małzeństw w kryzysie SYCHAR, spotykają się tu ludzie w kryzysie, po rozstaniach, po rozwodach: www.sychar.org
Spotkania regularne, również organizują rekolekcje.
Bardzo pomocne.

Odpowiedz

dariusz piłat

4 lata temu

dokładnie tak to przykre

Odpowiedz

zos

3 lata, 11 miesięcy temu

a kiedy w Bydgoszczy rekolekcje dla par niesakramentalnych

Odpowiedz

RYS

3 lata, 10 miesięcy temu

@ZOS
Zajrzyj na www.niesakramentalni.pl

Odpowiedz

sama

2 lata temu

dlaczego nie ma rekolekcji dla samotnych małżonków, porzuconych i z dziećmi?

Odpowiedz

zbyszek

1 rok, 5 miesięcy temu

Są popatrz wyżej

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook