Drukuj Powrót do artykułu

Rektor KUL modlił się za zmarłych ze społeczności uniwersyteckiej

12.11.2017 , lj, Lublin, 12-11-2017 Ⓒ ℗

Rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński wraz z całą społecznością akademicką modlił się dzisiaj w intencji swoich poprzedników – zmarłych rektorów, profesorów, studentów i pracowników administracji Uniwersytetu. Podczas Mszy świętej, która została odprawiona w Kościele Akademickim KUL, w sposób szczególny wspominano te osoby, które odeszły w ciągu ostatniego roku.

– Nasza modlitwa jest wyrazem wdzięczności i szacunku dla tych, którzy tworzyli dzieło Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wspominamy dzisiaj zmarłych rektorów, księdza Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego rektora naszej uczelni, profesorów, studentów i pracowników administracji, darczyńców i absolwentów, którzy rozsławiali KUL – mówił ks. prof. Dębiński.

Duchowny wspomniał słowa Bernarda z Chartres, który powiedział, że jesteśmy karłami, którzy wspięli się na ramiona olbrzymów. – W ten sposób widzimy więcej i dalej niż oni, ale nie dlatego, ażeby wzrok nasz był bystrzejszy lub wzrost słuszniejszy, ale dlatego, iż to oni dźwigają nas w górę i podnoszą o całą gigantyczną wysokość. Naszym poprzednikom zawdzięczamy wiele, wspominając ich winniśmy kontynuować ich dzieło – powiedział rektor KUL.

Po Mszy świętej uczestnicy modlili się wspólnie przy grobie ks. Idziego Benedykta Radziszewskiego na cmentarzu przy ul. Lipowej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.