Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX
Drukuj Powrót do artykułu

Rektor KUL modlił się za zmarłych ze społeczności uniwersyteckiej

12.11.2017 , lj, Lublin, 12-11-2017 Ⓒ ℗

Rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński wraz z całą społecznością akademicką modlił się dzisiaj w intencji swoich poprzedników – zmarłych rektorów, profesorów, studentów i pracowników administracji Uniwersytetu. Podczas Mszy świętej, która została odprawiona w Kościele Akademickim KUL, w sposób szczególny wspominano te osoby, które odeszły w ciągu ostatniego roku.

– Nasza modlitwa jest wyrazem wdzięczności i szacunku dla tych, którzy tworzyli dzieło Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wspominamy dzisiaj zmarłych rektorów, księdza Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego rektora naszej uczelni, profesorów, studentów i pracowników administracji, darczyńców i absolwentów, którzy rozsławiali KUL – mówił ks. prof. Dębiński.

Duchowny wspomniał słowa Bernarda z Chartres, który powiedział, że jesteśmy karłami, którzy wspięli się na ramiona olbrzymów. – W ten sposób widzimy więcej i dalej niż oni, ale nie dlatego, ażeby wzrok nasz był bystrzejszy lub wzrost słuszniejszy, ale dlatego, iż to oni dźwigają nas w górę i podnoszą o całą gigantyczną wysokość. Naszym poprzednikom zawdzięczamy wiele, wspominając ich winniśmy kontynuować ich dzieło – powiedział rektor KUL.

Po Mszy świętej uczestnicy modlili się wspólnie przy grobie ks. Idziego Benedykta Radziszewskiego na cmentarzu przy ul. Lipowej.

Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.