Drukuj Powrót do artykułu

Reportaż “Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego” – 7 sierpnia w TVP

31 lipca 2018 | 08:16 | kj, tk | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Reportaż Krzysztofa Tadeja pt. „Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego” zostanie pokazany 7 sierpnia w Programie 2 TVP. To opowieść o działalności prawosławnych księży w Wojsku Polskim, o najciekawszych i najtrudniejszych sytuacjach, które ich spotykają m.in. o działalności w czasie misji wojskowych w Afganistanie.

Reportaż, który powstał w Redakcji Audycji Ekumenicznych TVP, przybliża historię Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego i pokazuje jego najważniejsze postaci, w tym naczelnego kapelana, protoprezbitera Szymona Fedorońko, który w 1940 roku zginął w Katyniu. W reportażu znajdują się również wspomnienia o arcybiskupie Mironie Chodakowskim – prawosławnym ordynariuszu wojskowym, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 roku.

W materiale wypowiadają się m.in. abp Sawa – prawosławny Metropolita Warszawski i całej Polski, prawosławny ordynariusz polowy – abp Jerzy Pańkowski i ks. kmdr Daniel Popowicz – prawosławny Dziekan Marynarki Wojennej.
O współpracy z Prawosławnym Ordynariatem Wojska Polskiego opowiada m.in. biskup polowy Józef Guzdek.

Emisja reportażu „Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego” – 7 sierpnia 2018 r. w TVP 2, godz. 7. 00

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.